Duyurular
  • SEC340.01 Bel ve Boyun Sağlığı dersi, 09. 10. 2018 tarihinde (bugün) derslikte (Sıhhiye Kampüsü Mediko&Öğrenci Yemekhanesi Binası Yanı Derslik: 2) tadilat olduğu için  yapılamayacaktır.
    Telafisi daha sonra yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC563.01 Kentsel Tasarım, Kimlik ve Politika dersi, 08. 10. 2018 tarihi için (bugün) Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü "Kent Araştırmaları Merkezi"'nde Doç. Dr. Özlem Sert'in odasında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Özlem Sert
  • Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünde ders vermekte olan Hocalarımızın Dikkatlerine,
    Lütfen güz ve bahar dönemlerinde açmış olduğunuz derslerin bütünleme sınavlarının tarihlerini:
    Güz Dönemi için 03 Eylül 2018-07 Eylül 2018;
    Bahar Dönemi için 10 Eylül 2018-14 Eylül 2018 tarihleri arasında olmak üzere en kısa zamanda secmeli@hacettepe.edu.tr adresine bildiriniz.
    Saygılarmızla
  • SEC526 Sağlık ve Toplum dersinin bütünleme sınavı, 14 Eylül 2018 Cuma günü, Saat 13:30'da Tıp Fakültesi Derslik 5'te yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Dilek Güleç
  • SEC190 LAB.DEN.SONUÇ.KALİTE.TEMİNİ VE LAB.AKRED  dersinin bütünleme sınavı, 11 Eylül 2018 Salı günü, Saat: 16.00'da , H.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Binası Derslik: D-3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:  Hakan ÇELİK
  • SEC548  MODERN DANS VE DOĞAÇLAMA II kodlu dersinin  Bütünleme sınavı;  12 Eylül 2018 Çarşamba  saat 13:00 de H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı dersliğinde  yapılacaktır.
    Öğr. Gör. İnan MERT
    H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı
    Bale Anasanat Dalı
  • SEC 190 LAB.DEN.SONUÇ.KALİTE.TEMİNİ VE LAB.AKRED "  dersi BAHAR  2018 dönemi Bütünleme sınavı;  Gıda Mühendisliği Bölümü Derslik 1'de 10 Eylül 2018 Pazartesi Gunu saat 16.00-17.30 arasında yapılacaktır. Ders Sorumlusu : Doç.Dr.Remziye YILMAZ 
  • SEC 568 19. YÜZYIL SİYASİ TARİHİ ve SEC 569 20. YÜZYIL SİYASİ TARİHİ derslerinin bütünleme sınavları 13 Eylül Perşembe günü saat 10.00'da Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde ders sorumlusunun odasında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Sadık Erdaş
  • SEC414 Markalaşma ve İtibar Yönetimleri ile SEC195 Markalaşma ve İtibar Yönetimi Uygulamaları Derslerinin bütünleme sınavları 10 Eylül 2018 Pazartesi Saat: 14.00'te Seçmeli Dersler
    Birimi Koordinatörlüğü Ofisi / KOSGEB Binası 1. Katta yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Dr. Çağla Pınar Bozoklu
  • SEC564 Tıbbi Çaylar dersi için bütünleme tarihi, 05. 09. 2018 Çarşamba günü, Saat: 10.40-12.30 arasında, .H.Ü. Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik Anabilim Dalı'nda yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. İrem Çankaya
  • SEC162 Tiyatro ve Tasarım dersinin bütünleme sınavı, 12 Eylül 2018'de, Saat: 17.00'da,  Hukuk Fakültesi Derslik: C5'te yapılacaktır.
     Ders Sorumlusu: Dr. Sevcan Akıncı
  • Güz Dönemi: 
    SEC258 Bilim Tarihi I dersinin bütünleme sınavı 4 Eylül 2018 Salı günü, Saat:13.00-14.00 arası Tarih Bölümü Ar-Ge Lab'da yapılacaktır.
    Bahar Dönemi:
    SEC376 Bilim Tarihi II dersinin bütünleme sınavı 10 Eylül 2018 Pazartesi günü saat:10.00-11.00 arası Tarih Bölümü Ar-Ge Lab'da yapılacaktır.
    SEC17 Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Bilim ve Eğitim dersinin bütünleme sınavı 10 Eylül 2018 Pazartesi günü saat:13.00-14.00 arası Tarih Bölümü Ar-Ge Lab'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Dr. Öğretim Üyesi. Serhat Küçük
  • SEC340 Bel Boyun Sağlığı dersi,  07.09.2018 Tarihinde, Saat: 10.30'da, H.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse.
  • SEC422 Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersi 2017-2018 Güz Dönemi Bütünleme Sınavı 05.09.2018 Çarşamba günü saat 10:00'da Beytepe Geomatik Mühendisliği Bilgisayar Laboratuvarında;
    SEC422 Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersi 2017-2018 Bahar Dönemi Bütünleme Sınavı 12.09.2018 Çarşamba günü saat 10:00'da Beytepe Geomatik Mühendisliği Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Mehmet Doğruluk
  • SEC555 Sağlık Kurumlarında İletişim Becerileri ve SEC576 Profesyonel Sunum Teknikleri için bütünleme sınavları aşağıdaki gibidir:
  • SEC555(01-02-03) Sağlık Kurumlarında İletişim Becerileri Öğr. Gör. Bülent SAPAZ 10.09.2018 - Salı/ 11:00 – 11:50
    İ.İ.B.F. Sağlık Yönetimi Bölümü 
    SEC576 (01-02-03) Profesyonel Sunum Teknikleri Öğr. Gör. Bülent SAPAZ 10.09.2018 - Salı/ 14:00 – 14:50
    İ.İ.B.F. Sağlık Yönetimi Bölümü
  • SEC345 Model Uçak 1 dersi 2017-2018 Güz Dönemi Bütünleme Sınavı 06.09.2018 tarihinde Jeoloji Mühendisliği Y3-08 dersliğinde Saat 10:00'da; 2017-2018 Bahar Dönemi Bütünleme Sınavı 13.09.2018 tarihinde Jeoloji Mühendisliği Y3-08 dersliğinde Saat 10:00'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Noyan Kaygısız
  • SEC204 Yunan ve Roma Mitolojisi ve SEC269 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler derslerinin Bahar Dönemi bütünlemeleri 12.09.2018 tarihinde, Makina Mühendisliği Bölümü Derslik A-210'da, saat 17.00'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seyda Hilal Erbilgin
  • SEC367  Öğrenciler İçin Liderliğe Giriş dersini Güz ve Bahar dönemlerinde alan öğrencilerimiz için bütünleme sınavı tarihi 10 Eylül 2018 Pazartesi günü, Saat: 16:00'da, YDYO Binası Bodrum Kat C Blok 03 Nolu Sınıfta yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Hilal Onat
  • Arkeoloji Bölümü için Güz Dönemi Bütünleme Sınavı Tarihi Aşağıdaki Gibidir:
  • SEC550 Tarih Öncesi Mağara Resimleri ve Sembolizm Dr. Öğr. Gör. Neyir Kolankaya BOSTANCI  07.09.2018 - CUMA/ 13.30-15.15
    Bölüm Kütüphanesi
    SEC556 Anadolu ve Mezopotamya Mitolojisi Dr. Öğr. Gör. Nazlı ÇINARDALI 03.09.2018 - PAZARTESİ / 09.00-10.45
     Bölüm Kütüphanesi
    SEC560 Çivi Yazılı Belgelerde Hukuk Öğr.Gör.Dr.F.Ayşe KARADUMAN 03.09.2018 - PAZARTESİ / 13.30-15.15
    Bölüm Kütüphanesi
  • Arkeoloji Bölümü için Bahar Dönemi Bütünleme Sınavı Tarihi Aşağıdaki Gibidir:
  • DERS KODU DERSİN ADI DERSİN SORUMLUSU DERS GÜNÜ, SAATİ ve DERSLİĞİ
    SEC 254 Prehistorik Sanat Dr. Öğr. Gör. Neyir Kolankaya BOSTANCI 13.09.2018 - PERŞEMBE/ 09.00-10.45
     B12 2K 204 nolu sınıf
  • SEC573 İlk Yardım dersi (tüm şubeler) bütünleme sınavı, 12 Eylül Çarşamba günü,Saat: 15:00'de Sıhhiye Kampüsü Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Derslik:4’te yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Hasan Çobankaya
  • SEC189 Finansal Okuryazarlık dersi için bütünleme sınavı 10 Eylül 2018 günü Saat: 11:00-12:00'de, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi D Blok Lab 2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Arzu Şener.
  • SEC210 Go dersinin Güz Dönemi bütünleme sınavı 03 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’da Makine Mühendisliği B-310 dersliğinde yapılacaktır.
    SEC210 Go dersinin Bahar Dönemi bütünleme sınavı 10 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’da Makine Mühendisliği B-310 dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Çağatay TAVŞANOĞLU, A. Eren KURTER
  • SEC457 İleri Sürüş Teknikleri dersinin Güz Dönemi bütünleme sınavı 03 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’da Makine Mühendisliği B-312 dersliğinde yapılacaktır.
    SEC457 İleri Sürüş Teknikleri dersinin Bahar Dönemi bütünleme sınavı 10 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’da Makine Mühendisliği B-312 dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: M. Volkan YILDIRIM
  • SEC246 Kültürlerarası Etkileşimde Ahşabın Önemi dersinin Güz Dönemi bütünleme sınavı 03 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’de (KOSGEB Binası) Mesleki Teknoloji Yüksekokulu AEM AHŞAP dersliğinde yapılacaktır
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. İlker Usta
  • SEC391 Ahşap Esaslı Kompozit Malzemeler dersinin Güz Dönemi bütünleme sınavı 03 Eylül 2018 tarihinde saat 10.00’da (KOSGEB Binası) Mesleki Teknoloji Yüksekokulu AEM AHŞAP dersliğinde yapılacaktır
    SEC391 Ahşap Esaslı Kompozit Malzemeler dersinin Bahar Dönemi bütünleme sınavı 11 Eylül 2018 tarihinde saat 10.00’da (KOSGEB Binası) Mesleki Teknoloji Yüksekokulu AEM AHŞAP dersliğinde yapılacaktır
    SEC244 Ahşap Teknolojisi dersinin Bahar Dönemi bütünleme sınavı 10 Eylül 2018 tarihinde saat 10.00’da (KOSGEB Binası) Mesleki Teknoloji Yüksekokulu AEM AHŞAP dersliğinde yapılacaktır
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Dr. Meliha Ulupınar Öz
  • SEC402 İki Boyutlu Bilgisayar Destekli Çizim dersinin Güz Dönemi bütünleme sınavı 03 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’de (KOSGEB Binası) Mesleki Teknoloji Yüksekokulu AEM TASARIM dersliğinde yapılacaktır.
    SEC402 İki Boyutlu Bilgisayar Destekli Çizim dersinin Bahar Dönemi bütünleme sınavı 10 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’de (KOSGEB Binası) Mesleki Teknoloji Yüksekokulu AEM TASARIM dersliğinde yapılacaktır.
    SEC403 Üç Boyutlu Bilgisayar Destekli Çizim dersinin Bahar Dönemi bütünleme sınavı 11 Eylül 2018 tarihinde saat 13.00’de (KOSGEB Binası) Mesleki Teknoloji Yüksekokulu AEM TASARIM dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Dr. Yılmaz Kılıç
  • SEC171 Türk Halk Müziği I ile SEC206 Müzik Felsefesine Giriş dersinin bütünleme sınavları 05. 09. 2018 tarihinde Saat: 17.00'de H.Ü.  Konservatuvarı Müzikoloji Dersliklerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Ayten Kaplan
  • Güz Dönemi:
    SEC426 kodlu Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin güz dönemi bütünleme sınavı 05/09/2018 tarihinde saat 10:00'da, KOSGEB Binası 1. Kat Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü Ofisinde yapılacaktır.
    Bahar Dönemi:
    SEC426 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin bahar dönemi bütünleme sınavı 14/09/2018 tarihinde saat 10:00'da, KOSGEB Binası 1. Kat Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü Ofisinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu
    : Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • Dersin Kodu – Adı:                                                             Sınav Tarihi:
    SEC220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri             12 Eylül 2018             09.00-11.00'da
    SEC222 Nanotoksikoloji                                         12 Eylül 2018             13.30-15.30'da
    SEC262 Kişisel Bakım Ürün. Toksik Etkileri         12 Eylül 2018             15.30-17.30'da
    Eczacılık Fakültesi, Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı Seminer Odası'nda yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Ülkü Ündeğer Bucurgat.
  • SEC339 Afet Araştırmaları dersinin bütünleme sınavı aşağıdaki gibidir: 
    Güz Dönemi: 
    7 Eylül 2018, Cuma, 17:15, Edebiyat Fakültesi, B2-Z03, (Alman Dili ve Edb. Böl. dersliği)  
    Bahar Dönemi: 
    10 Eylül 2018, Pazartesi, 17:15, Edebiyat Fakültesi, B2-Z03 No'lu Derslik, (Alman Dili ve Edb. Böl. Dersliğinde) yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Utku Tanrıvere
  • Güz Dönemi: 
    SEC165 Tiyatro Tarihi dersi için bütünleme sınavı: 
    6 Eylül 2018, Perşembe, 13.30'da, KOSGEB Binası 1. Kat Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü Ofisinde,
    Bahar Dönemi: 
    SEC181 Rönesans'tan Günümüze Tiyatro Tarihi dersi için bütünleme sınavı:
    13 Eylül 2018, Perşembe, 13.30'da, KOSGEB Binası 1. Kat Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü Ofisinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Aynur Demircan
  • SEC460 Tıbbi Terminoloji dersinin Bahar Dönemi bütünleme sınavı 14/09/2018 tarihinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda saat 11.40'da, 34-13 No'lu derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Sebahat Ekinci
  • Başka Üniversitelerden Yaz Okulunda Ders Seçmek üzere Üniversitemize Gelecek olan Öğrencilerin Dikkatine:
    2017-2018 Yaz döneminde açmış olduğumuz seçmeli derslere kayıt yaptırmadan önce aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz:
    1)Seçeceğiniz ders ya da dersleri danışmanınız ya da bağlı olduğunuz okulun öğrenci işleri ile kesinleştiriniz.
    2) Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünün internet sayfasında bulunan, SEC Kodlu Tüm Derslerin Bilgi Paketleri  ve SEC Kodlu Spor Bilimleri Ders Bilgi Paketleri kısımdan seçmek istediğiniz ders ya da derslerin Türkçe ve İngilizce paketlerinin çıktılarını alarak birimimize geliniz. 
    Göstereceğiniz dikkat ve anlayışa şimdiden teşekkür ederiz.
  • Değerli Hocalarımız,
    2017-2018 Bahar Dönemi derslerinizin genel sınav sonuçlarının elektronik ortamda, 28 Mayıs 2018  Pazartesi- 13 Haziran 2018 Çarşamba günü Saat:  17.00'a kadar girilmiş olması gerekmektedir.
    Bayram tatili nedeniyle not girişleri için herhangi bir ek süre verilemeyecektir.
    Bu sebeple, final sonuçlarını gösteren ders listelerinizi, en geç  22 Haziran 2018 Cuma gününe kadar, Koordinatörlüğümüze ıslak imzalı iki nüsha halinde iletmenizi rica ederiz.
    İyi Çalışmalar Dileğimizle.
  • Değerli Hocalarımızın Dikkatine,
    Üniversitemiz akademik takvimine göre final sınavları, 28 Mayıs 2018 Pazartesi - 8 Haziran 2018 Cuma tarihleri arasında yapılmaktadır.  
    Dersin her zamanki gününden ve saatinden farklı bir tarihte ya da yerde final sınavı yapacak olan hocalarımızın bu durumu Koordinatörlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir. 
    Aksi takdirde final sınavlarının söz konusu dersin gününde, saatinde ve yerinde yapıldığı kabul edilmektedir.
    Saygılarımızla
  • Değerli Hocalarımız, Sevgili Öğrencilerimiz,

    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü'nün 2017-2018 Bahar Dönemi Ders Programını, 02 Şubat 2018 Cuma tarihinden itibaren ana sayfamızda görebilirsiniz.
    Bilgilerinize.
  • Değerli Hocalarımız,

    2017-2018 Güz Dönemi derslerinizin genel sınav sonuçlarının elektronik ortamda, 08 Ocak 2018  Pazartesi- 24 Ocak 2018 Çarşamba tarihleri arasında girilmiş olması gerekmektedir. Bu sebeple, final sonuçlarını gösteren ders listelerinizi, en geç 02 Şubat 2018 Cuma gününe kadar, koordinatörlüğümüze ıslak imzalı iki nüsha halinde iletmenizi rica ederiz. 

    İyi Çalışmalar Dileğimizle.
  • Sevgili Öğrencilerimiz, Ders seçerken lütfen derslerin yanında bulunan ve ders sorumlularının dikkat edilmesini istediği hususları okuyarak ders seçimlerinizi yapmaya çalışınız.

    Sevgili Öğrencilerimiz, Seçtiğiniz derslere gitmeden önce lütfen derslik bilgilerini son bir kez daha kontrol ederek gidiniz. Güncellemeler sebebi ile dersliklerinizde zaman zaman değişiklikler olabilmektedir. İyi bir akademik yıl dileğimizle

  • SEC564 Tıbbi Çaylar dersinin final sınavı 17 Ocak 2018 tarihinde  saat: 10.40-12.30'da derslik Eczacılık Fakültesi Farma II'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu:Prof. Dr. İrem Çankaya
  • Değerli Hocalarımız,

    2017-2018 Güz Dönemi derslerinizin genel sınav sonuçlarının elektronik ortamda, 08 Ocak 2018  Pazartesi- 24 Ocak 2018 Çarşamba tarihleri arasında girilmiş olması gerekmektedir.
    Bu sebeple, final sonuçlarını gösteren ders listelerinizi, en geç 02 Şubat 2018 Cuma gününe kadar, koordinatörlüğümüze ıslak imzalı iki nüsha halinde iletmenizi rica ederiz.

    İyi Çalışmalar Dileğimizle.
  • SEC562.01 Modern Türk Edebiyatından Seçme Metinler dersinin final sınavı 08 Ocak 2018 tarihinde, saat 12:45'de, Yıldız Anfi M13'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: 
    Dr. Hafize Şahin 
  • SEC422. 01 Kodlu "Bilgisayar Destekli Harita Yapımı" Dersinin genel sınavı 10/01/2018 Çarşamba günü saat 10:30'da Beytepe Yerleşkesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    SEC422. 02 Kodlu "Bilgisayar Destekli Harita Yapımı" Dersinin genel sınavı 10/01/2018 Çarşamba günü saat 14:30'da Beytepe Yerleşkesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    Öğr. Gör. Mehmet DOĞRULUK
  • SEC560 Çivi Yazılı Belgelerde Hukuk dersinin final sınavı 15.01.2018 Pazartesi günü ,  12.00-13:45  saatleri arasında derslik: Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü B 12 205'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Ayşe Karaduman
  • SEC198.02 Sualtı ve Yaban Hayat Fotoğrafçılığı dersinin final sınavı  09 Ocak 2018 tarihinde,  17.00-19.00 saatleri arasında , Tıp Fakültesi H kapısı Derslik 4,
    SEC198.03 Sualtı ve Yaban Hayat Fotoğrafçılığı  dersinin final sınavı 09 Ocak 2018 tarihinde, 19.00-21.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi H kapısı Derslik 4,
    SEC200.01 İleri Düzey Dijital Fotoğrafçılık dersinin final sınavı 10 Ocak 2018 tarihinde,17.00-19.00  saatleri arasında, Tıp Fakültesi H kapısı Derslik 4,
    SEC200.02 İleri Düzey Dijital Fotoğrafçılık   dersinin final sınavı 10 Ocak 2018 tarihinde, 19.00-21.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi H kapısı Derslik 4,
    Ders Sorumlusu: Seher Meriç
  • SEC508.01 Fotoğraf Sanatı dersinin final sınavı 12 Ocak 2018 tarihinde,  13.00-17.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslik 5,
    SEC508.02 Fotoğraf Sanatı dersinin final sınavı 13 Ocak 2018 tarihinde, 13.00-17.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslik 5,
    SEC508.03 Fotoğraf Sanatı dersinin final sınavı 13 Ocak 2018 tarihinde,17.00-21.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslik 5,
    SEC508.04 Fotoğraf Sanatı  dersinin final sınavı 14 Ocak 2018 tarihinde, 09.00 -13.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslik 5,
    SEC508.05 Fotoğraf Sanatı dersinin final sınavı 14 Ocak 2018 tarihinde, 13.00-17.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslik 5'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Orhan Karaalioğlu 
  • SEC167.01 Diksiyon dersinin final sınavı 10 Ocak 2018 çarşamba günü,  11.00-14.00 saatleri arasında, derslik  Biyoloji Bölümü BD /4A'da
    SEC167.02 Diksiyon dersinin final sınavı 12 Ocak 2018 cuma günü,  11.00-14.00 saatleri arasında, derslik Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü BZ/ zemin kat /03 'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu:Asuman Cider Şener
  • SEC262 Kişisel Bakım Ürün. Toksik Etki dersinin final sınavı,  15 Ocak 2018 Pazartesi günü, saat: 09.00'da, derslik: Tıp Fakültesi H kapısı 61/08'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr.Belma GÜMÜŞEL
  • SEC526.01 Sağlık ve Toplum dersinin final sınavı  15 Ocak 2018 tarihinde,  saat 17:00'de, Tıp Fakültesi Derslik 5,
    SEC526.02 Sağlık ve Toplum dersinin final sınavı 19 Ocak 2018 tarihinde, saat 17:00'de Tıp Fakültesi Derslik 5,
    SEC526.03 Sağlık ve Toplum dersinin final sınavı 13 Ocak 2018 tarihinde, saat 11:00'de Tıp Fakültesi Derslik 4,
    SEC526.04 Sağlık ve Toplum dersinin final sınavı 13 Ocak 2018 tarihinde, saat 12:30'de Tıp Fakültesi Derslik 4,
    SEC526.05 Sağlık ve Toplum dersinin final sınavı 13 Ocak 2018 tarihinde, saat 14:00'de Tıp Fakültesi Derslik 4'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Dilek GÜLEÇ
  • SEC426.01  Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin final sınavı 10 Ocak 2018 tarihinde saat :09:30'da Beytepe Kampüsü Maden Mühendisliği Bölümü Derslik: Y3-08'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Murat Korkmaz
  • SEC210.01 Go dersi için Final Sınavı 9 Ocak 2018 Salı günü saat: 17:00'de derslik; Makine Mühendisliği B310,
    SEC210.02 Go dersi için Final Sınavı 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat: 17:00'de derslik; Makine Mühendisliği B310,
    SEC210.03 Go dersi için Final Sınavı 13 Ocak 2018 Cumartesi günü saat: 10:00'de derslik; Makine Mühendisliği B310,
    SEC210.04 Go dersi için Final Sınavı 17 Ocak 2018 Çarşamba günü saat: 17:00'de derslik; Makine Mühendisliği B310,
    SEC210.05 Go dersi için Final Sınavı 19 Ocak 2018 Cuma günü saat: 17:00'de derslik; Makine Mühendisliği B310,
    SEC210.06 Go dersi için Final Sınavı 20 Ocak 2018 Cumartesi günü saat: 13:00'de derslik; Makine Mühendisliği B310,
    SEC549 Go 2 dersi için Final Sınavı 15 Ocak 2018 Pazartesi günü saat: 17:00'de derslik; Makine Mühendisliği B310,
    SEC457 İleri Sürüş Teknikleri dersi için Final Sınavı 18 Ocak 2018 Perşembe günü saat: 10:00'de derslik; Hukuk Fakültesi B2 Amfi'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Eren Kurter
  • Değerli Hocalarımızın Dikkatine,
    Üniversitemiz akademik takvimine göre final sınavları 08 Ocak  2018-19 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılmaktadır.  
    Dersin her zamanki gününden ve saatinden farklı bir tarihte ya da yerde final sınavı yapacak olan hocalarımızın bu durumu koordinatörlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir. 
    Aksi takdirde final sınavlarının söz konusu dersin gününde, saatinde ve yerinde yapıldığı kabul edilmektedir.
    Saygılarımızla
  • SEC307.01 İngilizce-Türkçe Çeviri dersinin telafisi 30 Aralık 2017 Cumartesi günü, Saat: 11.00-14.00 arasında Makine Mühendisliği A-209 Dersliğinde,
    SEC307.02 İngilizce-Türkçe Çeviri dersinin telafisi ise 30 Aralık 2017 Cumartesi günü, Saat: 14.00-17.00 arasında Makine Mühendisliği A-209 Dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Gülseren Güldeste
  • SEC551.01/02/03 Şubeleri ile Sağlık Kurumlarında İletişim Becerileri dersinin final sınavı,  11 Ocak 2018, Saat: 15.40-18.40 arasında, Tıp Fakültesi Ana Girişi, Siyah Amfi'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Bülent Sapaz
  • SEC471.01 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma dersinin Final Sınavı 08 Ocak 2018 Pazartesi günü, her zamanki saatte ve derslikte,
    SEC471.02 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma dersinin Final Sınavı 09 Ocak 2018 Salı günü, her zamanki saatte ve derslikte,
    SEC471.03 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma dersinin Final Sınavı 10 Ocak 2018 Çarşamba günü, her zamanki saatte ve derslikte,
    SEC471.04 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma dersinin Final Sınavı 11 Ocak 2018 Perşembe günü, her zamanki saatte ve derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mehmet Kaya
  • SEC434.01 ve 434.02  Göç ve Yurtdışı Türk Varlığı dersinin final sınavı 08 Ocak 2018 tarihinde dersin verildiği amfilerde ve dersin verildiği saatlerde,  435.01 ve 435.02 Göç ve Yurtdışı Türk Varlığı (Almanca) sınıflarının final sınavları da 09 Ocak 2018 tarihinde yine dersin verildiği amfilerde ve saatlerde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Alaatin Özmert
  • SEC460 Tıbbi Terminoloji dersinin final sınavı, 08 Ocak 2018 Pazartesi günü saat:12.40'da, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda, derslik:14-04'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Sebahat Ekinci
  • SEC197 Amatör Denizcilik ve Yelkenciliğe Giriş dersinin şube 01 ve Şube 02 için final sınavı; 16 Ocak 2018 Salı günü her iki şubenin de her zamanki dersliklerinde ve ders saatlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Özgür Türkalp
  • SEC210.05 Go dersi için telafi dersi, 28 Aralık 2017 Perşembe tarihinde, Saat: 14-17.00 arasında Makine Mühendisliği Derslik: B-310'da,
    SEC210.06 şubesi için telafi dersi ise 29 Aralık 2018 Cuma tarihinde, Saat: 14.00-17.00 arasında Makine Mühendisliği Derslik: B-310'da
    yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Eren Kurter
  • SEC307.01 ve SEC307.02 Şubeleri ile İngilizce-Türkçe Çeviri dersi 22.12. 2017 Cuma tarihinde sağlık sebebi ile yapılamayacaktır. Derslerin telafileri daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Gülseren Güldeste
  • SEC162.01 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavı, 08. 01. 2018 Pazartesi günü Saat: 10.00-12.30 arasında Hukuk Fakültesi Amfi: D2'de,
    SEC162.02 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavı, 09. 01. 2018 Salı günü Saat: 11.00-13.30 arasında Hukuk Fakültesi Amfi: D2'de,
    SEC162.03 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavı, 09. 01. 2018 Salı günü Saat: 13.30-16.00 arasında Hukuk Fakültesi Amfi: B1'de,
    SEC162.04 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavı, 10. 01. 2018 Çarşamba günü Saat: 11.00-13.30 arasında Hukuk Fakültesi Amfi: B1'de,
    SEC162.05 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavı, 10. 01. 2018 Çarşamba günü Saat: 13.30-16.00 arasında Hukuk Fakültesi Amfi: D2'de,
    SEC162.06 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavı, 11. 01. 2018 Perşembe günü Saat: 11.00-13.30 arasında Hukuk Fakültesi Amfi: D2'de,
    SEC162.07 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavı, 11. 01. 2017 Perşembe günü Saat: 13.30-16.00 arasında Hukuk Fakültesi Amfi: D2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Dr. Sevcan Akıncı
  • SEC550 Tarih Öncesi Mağara Resimleri ve Sembolizm dersinin final sınavı 12.01.2018 Cuma, Saat: 13.30-15:15  arasında Derslik: Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi B8 104'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu:Yrd. Doç. Dr. Neyir Kolankaya-Bostancı
  • SEC340.01 Bel Boyun Sağlığı dersinin final sınavı4 Ocak 2017 Perşembe tarihinde her zaman ders yapılan derslikte, 15:40-17.40 saatleri arasında yapılacaktır. 
    SEC340.01 Bel Boyun Sağlığı dersi 21 Aralık 2017 tarihinde yapılmayacaktır. 
    Ders Soumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC339.01 Afet Araştırmaları dersinin final sınavları, 8 Ocak 2018, Pazartesi günü Saat: 17:15-19.15 arasında, Edebiyat Fakültesi, B2-Z03 (Alman Dili ve Edb. dersliği),
    SEC339.02 şubesi, 08 Ocak 2018, Pazartesi günü Saat: 19:00-21.00 arasında Edebiyat Fakültesi, B2-Z03 (Alman Dili ve Edb. dersliği),
    SEC339.03 şubesi, 13 Ocak 2018, Cumartesi günü Saat: 11:00-13.00'da Yıldız Amfi Derslik: M6'da,
    SEC339.04 Şubesi 13 Ocak 2018, Cumartesi, Saat: 13:00-15.00'da, Yıldız Amfi, M6'da,
    SEC339.05 Şubesi 13 Ocak 2018, Cumartesi günü Saat: 15:00-17.00'da Yıldız Amfi Derslik: M6'da,
    SEC339.06 Şubesi, 13 Ocak 2018, Cumartesi günü  Saat:17:00-19.00'da, Yıldız Amfi: Derslik: M6'da,
    SEC339.07 Şubesi 14 Ocak 2018, Pazar günü, Saat: 11:00-13.00'da, Yıldız Amfi, M6'da,
    SEC339.08 şubesi 14 Ocak 2018, Pazar günü, Saat: 13:00-15.00'da, Yıldız Amfi, M6'da,
    SEC339.09 şubesi 14 Ocak 2018, Pazar günü, Saat: 15:00-17.00'da, Yıldız Amfi, M6'da,
    SEC339.10 şubesi 14 Ocak 2018, Pazar günü,  Saat:17:00-19.00, Yıldız Amfi, M6'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Utku Tanrıvere
  • SEC471.13 ve 471.15 Şubeleri ile  Türkiye’nin Yakın Tarihi ve Türkiye’de Çağdaşlaşma dersinin final sınavı , 08 Ocak 2018 Pazartesi, Saat: 17.00-19.00'da, Yıldız Amfi: Derslik: M-4'te,
    SEC471. 12 ve SEC471.14 Şubeleri, 09 Ocak 2018 Salı günü Saat: 17.00-19.00'da Yıldız Amfi Derslik: M-4'te yapılacaktır. İlk hafta sınavı olanlar ise final sınavlarına 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Saat: 17.00-19.00'da , Yıldız Amfi Derslik: M-2'de ya da 11 Ocak 2018 Perşembe günü Saat:  17.00-19.00'da Yıldız Amfi Derslik: M-4'te girebilirler.
    Ders Sorumlusu: Faruk Kayadelen
  • SEC545.01 Dans Tiyatrosu I  dersinin final sınavı, 18 Ocak 2018 Perşembe günü, 17:00-21.00 saatleri arasında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Modern Dans Anasanat Dalı Derslikleri Salon: 3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Selçuk Göldere
  • SEC547.01 Modern Dans ve Doğaçlama I dersinin final sınavı 19 Ocak 2018 Cuma günü, 17:00-21.00 saatleri arasında  H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Modern Dans Anasanat Dalı Derslikleri Salon: 3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: İnan Mert
  • SEC165.01/02/03/04/05 Tiyatro Tarihi dersi için final tarihleri, 
    11 Ocak 2018 Perşembe günü Saat: 13.00-16.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M1'de, 
    12 Ocak 2018 Cuma günü Saat: 13.00-16.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M1'de, 
    16 Ocak 2018 Salı günü Saat: 14.00-17.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M10'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Aynur Demircan
  • SEC471.08 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma" dersinin Final Sınavı 08 Ocak 2018 Pazartesi günü Saat: 17.00-19.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M3'de,
    SEC471.09 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma" dersinin Final Sınavı 09 Ocak 2018 Salı günü Saat: 17.00-19.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M3'de,
    SEC471.10 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma" dersinin Final Sınavı 10 Ocak 2018 Çarşamba günü Saat: 17.00-19.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M3'de,
    SEC471.11 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma" dersinin Final Sınavı 11 Ocak 2018 Perşembe günü Saat: 17.00-19.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Muharrem Akbağ
  • SEC162.01-02-03-04-05-06-07 Tiyatro ve Tasarım dersinin şubeleri için telafi dersleri 18-22 Aralık 2017 (Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri) 16:00-18:30 saatleri arasında, 22 Aralık 2017 tarihinde ise Saat: 12:00-13:30 arasında Hukuk Fakültesi D2 Amfisi'nde yapılacaktır.
    Öğrenciler kendileri için uygun olan saatlerde derslere katılabilirler.
    Ders Sorumlusu: Dr. Sevcan Akıncı
  • SEC 327.03  Geleneksel Türk Müziği Çalgıları Keman dersinin telafi dersi 17/12/2017 Pazar günü Saat: 13.00-15-30  arasında,
    SEC 327.04  Geleneksel Türk Müziği Çalgıları Keman dersinin telafi dersi 17/12/2017 Pazar günü Saat: 15:15-17:45 arasında,
    SEC 327.03  Geleneksel Türk Müziği Çalgıları Keman dersinin telafi dersi 24/12/2017 Pazar günü Saat: 13.00-15-30  arasında,
    SEC 327.04  Geleneksel Türk Müziği Çalgıları Keman dersinin telafi dersi 24/12/2017 Pazar günü Saat: 15:15-17:45 arasında,Tıp Fakültesi H kapısı 61/01 dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ertuğrul Coşkun
  • SEC450.04 şubesi Trafik ve Çevre Bilgisi Okuryazarlığı dersi 16 Aralık 2017 Cumartesi Saat: 14.00-17.00 saatleri arasında Beytepe Kampüsü  Yıldız Amfi Derslik: M3’te yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Fatma Rahşan Oskay Çay
  • SEC526.03 Sağlık ve Toplum dersinin telafisi, 12 Aralık 2017 Salı günü,  17.00- 20.00 saatleri arasında Tıp Fakültesi H Kapısı 61/04 dersliğinde,
    SEC526.04 Sağlık ve Toplum dersinin telafisi,  13 Aralık 2017 Çarşamba günü,17.00- 20.00 saatleri arasında Tıp Fakültesi H Kapısı 61/04 dersliğinde,
    SEC526.05 Sağlık ve Toplum dersinin telafisi, 14 Aralık 2017 Perşembe günü, 17.00- 20.00 saatleri arasında Tıp Fakültesi H Kapısı 61/04 dersliğinde, yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Dilek Güleç
  • SEC277.01 Türkçe İşaret Dili I dersinin telafi dersi 09 Aralık 2017 Cumartesi günü Saat: 11.00-13.00 arasında,
    SEC277.02 Türkçe İşaret Dili I dersinin telafi dersi 09 Aralık 2017 Cumartesi günü Saat: 13.00-15.00 arasında,
    SEC277.03 Türkçe İşaret Dili I dersinin telafi dersi 09 Aralık 2017 Cumartesi günü Saat: 15.00-17.00 arasında, Yıldız Amfi Derslik: M4'te yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Arzu Arslan Akar
  • SEC192.02 Almanca Fabllar dersinin telafi dersi 09 Aralık 2017 Cumartesi günü Saat: 13.00-16.00 arasında, Yıldız Amfi Derslik: M2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Aziz Can Güç
  • SEC166.06 Tiyatro dersinin telafisi, 2 Aralık 2017 Cumartesi günü,  9.00- 12.00 saatleri arasında Tıp Fakültesi H Kapısı 61/02 dersliğinde,
    SEC166.07 Tiyatro dersinin telafisi,  2 Aralık 2017 Cumartesi günü,18.00 - 21.00 saatleri arasında Tıp Fakültesi H Kapısı 61/02 dersliğinde,
    SEC166.08 Tiyatro dersinin telafisi, 3 Aralık 2017 Pazar günü, 09.00- 12.00 saatleri arasında Tıp Fakültesi H Kapısı 61/02 dersliğinde,
    SEC166.09 Tiyatro dersinin telafisi, 3 Aralık 2017 Pazar günü, 18.00- 21.00 saatleri arasında Tıp Fakültesi H Kapısı 61/02 dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mahmut Topçu
  • SEC210.04 GO dersi için telafi dersi 01. 12. 2017 Cuma günü 14.00-17.00 Saatleri arasında Makine Mühendisliği Derslik: B-310'da,
    SEC210.06 GO dersi için telafi dersi 02. 12. 2017 Cumartesi günü 16.00-19.00 Saatleri arasında Makine Mühendisliği Derslik: B-310'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Eren Kurter
  • SEC 297. 03 Ritim ve Dans I dersinin telafisi, 02 Aralık 2017 cumartesi günü,12.10 – 14.30 saatleri arasında,Merkez Seçmeli Derslerde
    SEC 297. 04 Ritim ve Dans I dersinin telafisi, 02 Aralık 2017 cumartesi günü, 14.40 – 17.00 saatleri arasında, Merkez Seçmeli Derslerde
    SEC 297. 05 Ritim ve Dans I dersinin telafisi, 03 Aralık 2017 Pazar günü,12.10 – 14.30 saatleri arasında, Merkez Seçmeli Derslerde
    SEC 297. 06 Ritim ve Dans I dersinin telafisi, 03 Aralık 2017 Pazar günü,18.10 – 20.30 saatleri arasında, Merkez Seçmeli Derslerde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Murat Günaydın
  • SEC 299. 01 Ritim ve Dans II dersinin telafisi, 04 Aralık 2017 Pazartesi 17.30 – 20.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi A Kapısı Zemin Kat
    SEC 299. 02 Ritim ve Dans II dersinin telafisi, 05 Aralık 2017 Salı 17.30 – 20.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi A Kapısı Zemin Kat
    SEC 299. 03 Ritim ve Dans II dersinin telafisi,06 Aralık 2017 Çarşamba 17.30 – 20.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi A Kapısı Zemin Kat
    SEC 299. 04 Ritim ve Dans II dersinin telafisi, 08 Aralık 2017 Cuma 17.30 – 20.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi A Kapısı Zemin Kat
    SEC 299. 05 Ritim ve Dans II dersinin telafisi, 09 Aralık 2017 Cumartesi 15.30 – 18.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi A Kapısı Zemin Kat'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ateş Ateş
  • SEC169.01 Türk Halk Oyunları I dersinin telafisi 02 Aralık 2017 Cumartesi günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar I,
    SEC169.04 Türk Halk Oyunları I dersinin telafisi 03 Aralık 2017 Pazar günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar II,
    SEC170.04 Türk Halk Oyunları II dersinin telafisi 09 Aralık 2017 Cumartesi günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar I,
    SEC169.05 Türk Halk Oyunları II dersinin telafisi 10 Aralık 2017 Pazar günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar II'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Murat Özkan
  • SEC170.08 Türk Halk Oyunları II dersinin telafisi 03 Aralık 2017 Pazar günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar I'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mehmet Türkmen
  • SEC170.05 Türk Halk Oyunları II dersinin telafisi, 03 Aralık 2017 Pazar günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar Zemin Kat,
    SEC170.06 Türk Halk Oyunları II dersinin telafisi, 02 Aralık 2017 Cumartesi günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar-2,
    SEC170.07 Türk Halk Oyunları II dersinin telafisi, 09 Aralık 2017 Cumartesi günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar 2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Bahar Özkan
  • SEC170.10 Türk Halk Oyunları II dersinin telafisi, 02 Aralık 2017 Cumartesi günü, 15.40-18.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri M Kapısı Girişi Asma Katlar-3'te yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: İlhan Turan
  • SEC172.03 Türk Halk Müziği II dersinin telafisi, 04 Aralık 2017 Pazartesi günü, Saat: 16.30-18.50 arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-01'de,
    SEC172.04 Türk Halk Müziği II dersinin telafisi, 04 Aralık 2017 Pazartesi günü Saat: 19.00-21.30 arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-01'de,
    SEC172.05 Türk Halk Müziği II dersinin telafisi, 11 Aralık 2017 Pazartesi günü Saat:16.30-18.50 arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-01'de,
    SEC171.06 Türk Halk Müziği I dersinin telafisi, 05 Aralık 2017 Salı günü, Saat: 15.00-17.30 arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-01'de,
    SEC172.08 Türk Halk Müziği I dersinin telafisi, 05 Aralık 2017 Salı günü, Saat: 17.30-19.50 arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-01'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Cemalettin Kalender
  • SEC200.01 İleri Düzey Dijital Fotoğrafçılık II dersinin telafisi 03 Aralık 2017 Pazar günü Saat: 10.00-12.00 arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-04'te, 
    SEC200.02 İleri Düzey Dijital Fotoğrafçılık II dersinin telafisi 03 Aralık  2017 Pazar günü Saat: 12.00-14.00 arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-04'te, 
    yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seher Meriç
  • SEC508.02 Fotoğraf Sanatı dersinin telafisi 04 Aralık 2017 Pazartesi günü, 17.00-21.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-08'de, 
    SEC508.03 Fotoğraf Sanatı dersinin telafisi 06 Aralık 2017 Çarşamba günü, 17.00-21.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-08'de
    SEC508.04 Fotoğraf Sanatı dersinin telafisi 07 Aralık 2017 Perşembe günü, 17.00-21.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-08'de 
    SEC508.05 Fotoğraf Sanatı 
    dersinin telafisi 07 Aralık 2017 Perşembe günü, 13.00-17.00 saatleri arasında, Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-08'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Orhan Karaalioğlu
  • SEC460 Tıbbi Terminoloji dersinin tüm şubelerinin ara sınavı 05/12/2017 tarihinde, saat 12.40-15.40’da,  Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi Kırmızı Amfide yapılacaktır. 
    Ders sorumlusu: Öğr. Gör. Sebahat EKİNCİ
  • Önemle Duyurulur: Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsünde ders yapmakta olan Sayın Hocalarımızın ve Öğrencilerimizin Dikkatlerine.
    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğümüze bağlı olarak üniversitemizin Sıhhiye Kampüsünde,  25 Kasım 2017 Cumartesi ve 26 Kasım 2017 Pazar  tarihlerinde yapılacak olan dersler, kampüsümüzde Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarının yapılacak olması sebebiyle daha sonra telafileri yapılmak üzere söz konusu tarihlerde yapılamayacaktır. Bilgilerinize.
  • SEC426.01 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin ara sınavı 22/11/2017 Çarşamba tarihinde saat 09:30'da  Beytepe Kampüsü Maden Mühendisliği Bölümü Derslik: Y3-08'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Murat Korkmaz
  • SEC422.01 kodlu Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersinin ara sınavı 22/11/2017 Çarşamba günü saat: 10:00'da Beytepe Kampüsü Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    SEC422.02 kodlu Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersinin ara sınavı  15/11/2017 Çarşamba günü saat:14:00'da Beytepe Kampüsü Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Mehmet DOĞRULUK
  • SEC434.01 ve 434.02  Göç ve Yurtdışı Türk Varlığı  kodlu derslerin ara sınavları 20 Kasım 2017 tarihinde dersin verildiği amfilerde ve dersin verildiği saatlerde,
    435.01 ve 435.02 Göç ve Yurtdışı Türk Varlığı (Almanca) sınıflarının ara sınavları da 21 Kasım 2017 tarihinde yine dersin verildiği amfilerde ve saatlerde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Alaatin Özmert
  • SEC191.1 Almanca Kısa Hikayeler dersinin ara sınavı 21.11.17 Salı günü her zamanki dersliğinde ve saatinde,
    SEC191.2 Almanca Kısa Hikayeler dersinin ara sınavı 21.11.17 Salı günü her zamanki dersliğinde ve saatinde,
    SEC191.3 Almanca Kısa Hikayeler dersinin ara sınavı 23.11.17 Perşembe günü her zamanki dersliğinde ve saatinde,
    SEC192.2 Almanca Fabllar ara sınavı 24.11.17 Cuma günü her zamanki dersliğinde ve saatinde,
    SEC413.1 Almanca Masallar dersinin ara sınavı 22.11.17 Çarşamba günü her zamanki dersliğinde ve saatinde,
    SEC413.2 Almanca Masallar dersinin ara sınavı 24.11.17 Cuma günü her zamanki dersliğinde ve saatinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Aziz Can Güç
  • SEC 559 Mezuniyet Sonrası İş Hayatına Hazırlık dersinin ara sinavi, 22.11.2017 tarihinde, her zamanki dersliginde ve saatinde yapilacaktir.
    Ders Sorumlusu: Yrd. Doc. Dr. Bilge Sozen Sahne
  • SEC340.01 Bel Boyun Sağlığı dersinin ara sınavı 23 Kasım 2017 Perşembe ve final sınavı ise 4 Ocak 2017 Perşembe tarihinde her zaman ders yapılan derslikte, 15:40-17.40 saatleri arasında yapılacaktır. 
    Ayrıca 16 Kasım 2017 Perşembe tarihinde bazı bölümlerin ara sınavları olması nedeniyle ders yapılamayacaktır. 
    Dersin telafisi daha sonraki bir tarihte yapılacaktır.
    Ders Soumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC389 Turizm Tasarımları ve SEC419 Turizm ve Kültür İletişimi derslerinin ara sınavı  20 Kasım 2017 Pazartesi günü her zamanki dersliğinde ve saatlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hüsnü Gümüş 
  • SEC165.01 Tiyatro Tarihi dersinin ara sınavı 21. 11. 2017 Salı günü her zamanki dersliğinde ve saatlerinde,
    SEC165. 02 Tiyatro Tarihi dersinin ara sınavı 21. 11. 2017 Salı günü her zamanki dersliğinde ve saatlerinde,
    SEC165. 03 Tiyatro Tarihi dersinin ara sınavı 22. 11. 2017 Çarşamba günü her zamanki dersliğinde ve saatlerinde,
    SEC165. 04 Tiyatro Tarihi dersinin ara sınavı 22. 11. 2017 Çarşamba günü her zamanki dersliğinde ve saatlerinde,
    SEC165. 05 Tiyatro Tarihi dersinin ara sınavı 23. 11. 2017 Perşembe günü her zamanki dersliğinde ve saatlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Aynur Demircan "
  • SEC167.01 Diksiyon dersinin telafi dersi 18.11.2017 Cumartesi günü Yıldız Amfi Derslik: M4'de yapılacaktır.
    SEC167.01 Diksiyon dersinin ara sınavı 29. 11. 2017 Çarşamba günü her zamanki dersliğinde ve saatlerinde,
    SEC167.02 Diksiyon dersinin ara sınavı 01. 12. 2017 Cuma günü her zamanki dersliğinde ve saatinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Asuman Cider Şener.
  • SEC198.02 Sualtı ve Yaban Hayat Fotoğrafçılığı dersinin telafi dersi 06. 11. 2017 Pazartesi günü 17.00-19.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-07'de,
    SEC198. 03 Sualtı ve Yaban Hayat Fotoğrafçılığı dersinin telafi dersi 13. 11. 2017 Pazartesi günü 17.00-19.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-07'de,
    SEC200. 01 İleri Düzey Dijital Fotoğrafçılık dersinin telafi dersi 19. 11. 2017 Pazar günü 10.00-12.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-05'de,
    SEC200. 02 İleri Düzey Dijital Fotoğrafçılık dersinin telafi dersi 19. 11. 2017 Pazar günü 12.00-14.00 saatleri arasında, Tıp Fakültesi Derslikleri H Kapısı Girişi Derslik: 61-05'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seher Meriç"
  • SEC471 Türkiye’nin Yakın Tarihi ve Türkiye’de Çağdaşlaşma" dersinin telafisi 03. 11. 2017 Cuma günü, Saat: 14.00-17.00 arasında, Yıldız Amfi Derslik: M2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hasan Öztürk
  • SEC262 kodlu Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri dersimizin Ara Sınavı 06.11.2017 tarihinde, saat 10.40-12.30'da yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu:Prof. Dr. Belma Gümüşel
  • SEC471.14 Türkiye'nin Yakın Tarihi ve Türkiye'de Çağdaşlaşma dersi 08.11.2017 Çarşamba ve 20. 12. 2017  Çarşamba tarihlerinde Yıldız Amfi Derslik: M7'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Faruk Kayadelen
  • SEC543 Toplumsal Cinsiyet ve Sağlık" dersi 11. 10. 2017 Çarşamba tarihinde her zamanki saatinde  (13.40-16.30) , SIHHİYE Kampüsü Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Toplantı Salonu"nda yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:  Doç. Dr. Nükhet Paksoy Erbaydar
  • SEC206.01 Yunan ve Roma Mitolojisi ile SEC 269.01 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler" dersleri 11. 10. 2017 Çarşamba günü yapılamayacaktır.Derslerin telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seyda Erbilgin.
  • Sayın Hocalarımız, 
    2017-2018 Öğretim Yılı Güz döneminde, Koordinatörlüğümüz bünyesinde açmak istediğiniz dersler için, 25.08.2017 Cuma tarihine kadar, Koordinatörlüğümüzün internet sayfasında bulunan Öğretim Görevlisi İletişim Formu olan Form 3 ve Dönemlik Ders Açma Formu olan Form 4 belgelerini eksiksiz bir şekilde doldurarak, elektronik posta adresimiz olan secmeli@hacettepe.edu.tr'ye göndermenizi rica ederiz.
    İyi Çalışmalar Dileğimizle
  • Başka Üniversitelerden Yaz Okulunda Ders Seçmek üzere Okulumuza Gelecek olan Öğrencilerin Dikkatine.
    2016-2017 Yaz döneminde açmış olduğumuz seçmeli derslere kayıt yaptırmadan önce bazı hususlara dikkat etmenizi rica ederiz:
    1)Seçeceğiniz ders ya da dersleri danışmanınız ya da bağlı olduğunuz okulun öğrenci işleri ile kesinleştiriniz.
    2) Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünün internet sayfasında bulunan, SEC Kodlu Tüm Derslerin Bilgi Paketleri  ve  SEC Kodlu Spor Bilimleri Ders Bilgi Paketleri kısımdan seçmek istediğiniz ders ya da derslerin Türkçe ve İngilizce paketlerinin çıktılarını alarak birimimize geliniz. 
    Göstereceğiniz dikkat ve anlayışa şimdiden teşekkür ederiz.
  • Sevgili Öğrencilerimiz,
    Ders seçerken lütfen derslerin yanında bulunan ve ders sorumlularının dikkat edilmesini istediği hususları okuyarak ders seçimlerinizi yapmaya çalışınız.
    İyi bir akademik yıl dileğimizle.
  • Sevgili Öğrencilerimiz,
    Seçtiğiniz derslere gitmeden önce lütfen derslik bilgilerini son bir kez daha kontrol ederek gidiniz.
    Güncellemeler sebebi ile dersliklerinizde zaman zaman değişiklikler olabilmektedir.
    İyi bir akademik yıl dileğimizle
  • Sayın Hocalarımız,
    2016-2017 Bahar dönemi final sınavlarının sonuçlarının sisteme girilmesi için en son tarih 07.06.2017 Çarşamba günüdür. 
    Ancak, öğrencilerimizin herhangi bir sorun yaşamamaları açısından, bu işlemin mümkün olan en kısa sürede yapılmasını siz değerli hocalarımızdan önemle rica ederiz.
    Saygılarımızla
  • SEC220 Bitkisel Ürünlerinin Toksik Etkileri dersinin fınal sınavı 26.05.2017 Cuma  günü, 17.30-19.30 saatleri arasında, H.Ü.Tıp Fak.61/7 derslikte, 
    SEC222 Nanotoksikoloji dersinin final sınavı, 28.05.2017 Pazar  günü, 10.00-11.30 saatleri arasında Eczacılık Fakültesi Konferans Salonunda,                                                                                    
    SEC262 Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri  dersinin final sınavı, 29.05.2017-Pazartesi  günü  12.30-13.30 saatleri arasında Farma-II Dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr.Belma Gümüşel
  • SEC462 Yüzey Biliminden Nanoyapılara dersinin final sınavı, 30 Mayıs Salı günü 10.30-12.30 saatleri arasında Yıldız Amfi Derslik: M1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Yrd. Doç. Dr. Tunay Tansel
  • SEC345.01-02 Model Uçak 1 dersinin final sınavı 27.05.2017 tarihinde saat 10.30'da Beytepe Kampüsü Jeoloji Mühendisliği Bölümünde Derslik: Y4-4'de yapılacaktır.  
    SEC345.03-04 Model Uçak 1 dersinin final sınavı 27.05.2017 tarihinde saat 14.00'de Beytepe Kampüsü Jeoloji Mühendisliği Bölümünde Derslik: Y4-4'de yapılacaktır. 
    SEC347 Model Uçak 2 ve SEC349 Model Uçak 3 derslerinin final sınavı 23.05.2017 tarihinde saat 13.30'da Beytepe Kampüsü Jeoloji Mühendisliği Bölümünde Derslik: Y2-4'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Noyan KAYGISIZ
  • SEC367 Öğrenciler için Liderliğe Giriş dersinin final sınavları 29, 31 Mayıs ve 2 Haziran 2017 tarihlerinde, her grubun kendi ders günü ve saatinde, dersin yapıldığı derslik olan YDYO C Blok Bodrum 04'de Petcha Kutcha Sunum Tekniği kullanılarak yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hilal Onat
  • Sayın Hocalarımızın Dikkatine,
    2016-2017 Bahar döneminde koordinatörlüğümüz bünyesinde vermiş olduğunuz derslerinizin not çizelgelerini, her bir şubeniz için ıslak imzalı ve iki nüsha olmak üzere 15 Haziran 2017 tarihine kadar koordinatörlüğümüze iletmenizi rica ederiz.İyi Çalışmalar Dileğimizle
  • Değerli Hocalarımız,
    Üniversitemiz akademik takvimine göre final sınavları 22 Mayıs 2017-02 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılmaktadır.
    Dersin her zamanki gününden ve saatinden farklı bir tarihte ya da yerde final sınavı yapacak olan hocalarımızın bu durumu koordinatörlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde final sınavlarının söz konusu dersin gününde, saatinde ve yerinde yapıldığı kabul edilmektedir. Saygılarımızla
  • SEC422. 01 Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersinin genel sınavı 24/05/2017 tarihinde saat 10:00-13.00'da Beytepe Yerleşkesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    SEC422.02 Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersinin genel sınavı 24/05/2017 tarihinde saat 14:00-17.00'de Beytepe Yerleşkesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Mehmet DOĞRULUK
  • SEC536.01 Sahne Makyajı Tasarım ve Uygulamaları dersinin final sınavı 23.05. 2017 Salı günü, 14.00-18.00 saatleri arasında  H.Ü. Devlet Konservatuvarı Sahne Makyajı Dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Dr. Yeşim Arsoy Baltacıoğlu
  • SEC180 Temel Latince dersinin tüm şubelerinin sınavları, şubelerin kendi derslikleri ve ders saatlerinde 31 Mayıs 2017 Çarşamba, 1 Haziran 2017 Perşembe ve 2 Haziran 2017 Cuma günlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Tunç Türel
  • SEC222 Nanotoksikoloji dersinin final sınavı 28. 05. 2017 Pazar günü, 10.00-11.50 saatleri arasında, H.Ü. Eczacılık Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Belma Gümüşel
  • SEC540 Postmodern Tiyatro Tarihi dersinin final sınavları, 
    25. 05. 2017 Perşembe günü 14.00-17.00 saatleri arasında Yıldız Amfi:M1'de
    30.05. 2017 Salı günü 15.00-18.00 saatleri arasında Biyoloji Bölümü Bodrum Kat BD/8 dersliğinde,
    31.05.2017 Çarşamba günü 14.00-17.00 saatleri arasında  Alman Edebiyatı Derslikleri No: ZK-B2-04'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Aynur Demircan
  • SEC197.01/02 şubeleri ile Amatör Denizcilik ve Yelkenciliğe Giriş dersinin final sınavı 23. 05. 2017 Salı günü her zamanki dersliğinde ve saatinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: İ. Özgür Türkalp
  • SEC 426. 01 kodlu Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin final sınavı 24/05/2017 tarihinde saat 11:00'de Beytepe Kampüsü Biyoloji Bölümü Derslik: BD-6'da yapılacaktır.
    SEC 426. 02 kodlu Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin final sınavı 24/05/2017 tarihinde saat 14:00'de Beytepe Kampüsü Biyoloji Bölümü Derslik: BD-6'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Murat Korkmaz
  • SEC254 Prehistorik Sanat dersinin final sınavı, 01.06.2017 Perşembe günü, Saat: 10.00-13.00 arasında, Edebiyat Fakültesi DerslikB-12 2K 204'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Yrd. Doç. Neyir Kolonkaya -Bostancı
  • SEC414.02 Marklaşma ve İtibar Yönetimi 1 dersinin telafi dersi, 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Saat: 17.00-20.00 arasında Yıldız Amfi Derslik: M1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ömer Karapınar
  • SEC 307 İngilizce-Türkçe Çeviri dersi 1., 2. ve 3. Şubelerin final sınavı 23.05.2017 Salı Günü  17:15- 18:30 saatleri arasında  Yıldız Amfi  M10 nolu derslikte yapılacaktır.
    SEC 307 İngilizce-Türkçe Çeviri dersi 4., 7. ve 8. Şubelerin final sınavı 25.05.2017 Perşembe Günü 17:15- 18:30 saatleri arasında  Yıldız Amfi   M11 nolu derslikte yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Özgün Aslı Özdağlı
  • SEC459. 01/02 şubeleri ile 1980 Sonrası Türk Sineması dersi sağlık sebebi ile 11 Mayıs 2017 tarihinde yapılamayacaktır. Derslerin telafisi daha sonraki bir tarihte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ebru Serap Erdoğan
  • SEC389 Turizm Tasarımları dersinin final sınavı 22 Mayıs 2017'de Yıldız Amfi Derslik: M3 'de Saat 11.00-14.00 saatlerinde yapılacaktır.
    SEC419 Turizm ve Kültür İletişimi dersinin final sınavı 22 MAYIS 2017'de Hukuk Fakültesi Derslik: B4'de Saat 14,00-17. 00saatlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hüsnü Gümüş
  • SEC414.02 Markalaşma ve İtibar Yönetimi I dersi, 04 Mayıs 2017 tarihinde  saat  13.00-16.00 arasındaki  dersin telafileri daha sonra yapılmak üzere yapılamayacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ömer Karapınar
  • SEC465.11 Tel Kırma Sanatı dersinin telafi dersi 30 Nisan 2017 Pazar günü saat: 10.00-13.00'te, Makine Mühendisliği Derslik: A-209'da,
    SEC495.01 Rölyef Sanatı dersinin telafi dersi ise   30 Nisan 2017 Pazar günü saat: 13.00-17.00'de, Makine Mühendisliği Derslik: A-209'da yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Perihan Başoğlu
  • Sıhhiye Kampüsündeki Hocalarımızın Dikkatlerine!
    29 Nisan 2017 Cumartesi ve 30 Nisan 2017 Pazar günleri Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavları yapılacağından ötürü Sıhhiye Kampüsündeki derslerimiz daha sonraki bir tarihte telafileri yapılmak üzere yapılamayacaktır.  Bilgilerinize.
  • SEC210.04/05/06 Go dersinin telafi dersleri 18 Mayıs 2017 Cuma, 14.00-17.00 ve  20 Mayıs 2017  Pazar, 10.00-14.00 ve 14.00-17.00 saatleri arasında Makine Mühendisliği Derslik: B-310'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ahmet Eren Kurter
  • 04-05-06 Mayıs 2017 tarihlerinde SEC439 Geleneksel Kazaz Örücülüğü dersi yapılamayacaktır.  SEC439.01,02,03 Geleneksel Kazaz Örücülüğüdersi, 25 Nisan 2017 tarihinde 11.00-17.00 saatleri arasında, SEC439.04,05,06 Geleneksel Kazaz Örücülüğü dersi,  02 Mayıs 2017 tarihinde  11.00-17.00'de telafileri yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Handan GÜLEK
  • 05-06 Mayıs 2017 tarihlerinde SEC415.03 Alevde Cam Şekillendirme ve SEC446.01,02 Mine İşlemeciliği dersi yapılamayacaktır. Ders telafileri aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.  415.03 Alevde Cam Şekillendirme dersi, 21 Nisan 2017 tarihinde 12.00-15.00 saatleri arasında, 446.01-02 Mine İşlemeciliği dersi,  25 Nisan 2017 tarihinde  11.00-14.00, 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Ebru İleri
  • SEC415.01 Alevde Geleneksel Cam Sekillendirme 05 Mayıs 2017, 10.00-13.00 saatleri arasında yapılacak olan dersin telafisi, 24 Nisan 2017 tarihinde 11.30-14.30 saatleri arasında,
    SEC415.02  Alevde Geleneksel Cam Şekillendirme 6 Mayıs 2017, 10.00-13.00 saatleri arasında yapılacak olan dersin telafisi, 25 Nisan 2017, 11.00-14.00 saatleri arasında,
    SEC415.02 Alevde Geleneksel  Geleneksel Cam Şekillendirme dersinin  6 Mayıs 2017 saat 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacak olan dersin telafisi 25 Nisan 2017, saat 14.00-17.00 arasinda,
    SEC429.01 Geleneksel  Cam Üflemeye Giriş dersinin 07 Mayıs 2017, 10.00-13.00 saatleri arasinda yapılacak olan dersin telafisi 26 Nisan 2017, 11.00-14.00 saatleri arasında,
    SEC429.02 Geleneksel  Cam Üflemeye Giriş dersinin 07 Mayıs 2017, 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacak olan dersin telafisi 26 Nisan 2017 saat 14-17 arasında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mustafa Kural
  • SEC214.01 Rapor, Bilimsel Makale, Tez Yazma, Poster, Sözlü Sunum Hazırlama ve Literatür Tarama Dersi, 19 Nisan 2017 Çarşamba günü yapılamayacaktır.
    Telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. A. Yekta Özer
  • SEC 367.01,02,03 Öğrenciler İçin Liderliği Giriş dersi 22,24,27,29,31 Mart 2017 tarihlerinde yapılamayan derslerin telafisi 11 Nisan 2017 şube 1,13 Nisan 2017 şube 2,18 Nisan 2017 şube 3 , 20 Nisan 2017 şube 2,  25 Nisan 2017 şube 3 tarihlerde aynı dersliklerde ve saatinde yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu:Hilal ONAT
  • SEC422.01 Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersinin ara sınavı 12/04/2017 tarihinde saat 10:30'da Beytepe Yerleşkesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında, 
    SEC422.02 Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersinin ara sınavı 12/04/2017 tarihinde saat 14:30'da Beytepe Yerleşkesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Laboratuvarında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Mehmet DOĞRULUK
  • SEC 426. 01 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin ara sınavı 12/04/2017 tarihinde saat 10:00'da Beytepe Kampüsü Biyoloji Bölümü Derslik BD-6'da yapılacaktır.
    SEC 426. 02 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin ara sınavı 12/04/2017 tarihinde saat 13:00'de Beytepe Kampüsü Biyoloji Bölümü Derslik BD-6'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • SEC340 (Şube 1) Bel Boyun Sağlığı dersi (o hafta bazı bölümlerde sınav haftası olması ve bazı öğrencilerin sınavları nedeniyle derse katılamayacak olmaları nedeniyle)  11 Nisan 2017 günü  yapılamayacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC413.01,02 Almanca Masallar dersinin ara sınavları 05.04.2017, 06.04. 2017,  tarihlerinde her zamanki ders saatinde ve dersliklerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Aziz Can Güç
  • SEC180 Temel Latince dersinin ara sınavları 05-06-07 Nisan 2017 tarihlerinde her zamanki dersliklerde ve ders saatlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Tunç Türel
  • SEC465.09 Tel Kırma Sanatı dersinin telafi dersi 08. 04. 2017 Cumartesi günü 10.00-13.00 saatleri arasında, Makine Mühendisliği Derslik: A-208
    SEC491.01 Rölyef dersinin telafi dersi 08. 04. 2017 Cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında,Makine Mühendisliği Derslik: A-208'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Perihan Başoğlu
  • SEC465.10 Tel Kırma Sanatı dersinin telafi dersi 09. 04. 2017 Pazar günü 10.00-13.00 saatleri arasında, Makine Mühendisliği Derslik: A-208,
    SEC491.02 Rölyef dersinin telafi dersi 09. 04. 2017 Pazar günü 14.00-18.00 saatleri  arasında  Makine Mühendisliği Derslik: A-208'de  yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Perihan Başoğlu
  • SEC367.01, 02, 03 Şubeleri ile Öğrenciler için Liderliğe Giriş dersi 03.04.2017, 05. 04. 2017 ve 07. 04. 2017 tarihlerinde sağlık sebebi ile yapılamayacaktır.
    Derslerin telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hilal Onat
  • SEC309.01 Türkçe-İngilizce Çeviri dersinin telafisi 04. 04. 2017 Salı günü , 15.00-18.00 Saatleri arasında Yıldız Amfi Derslik: M1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Gülseren Güldeste
  • SEC 460 Tıbbi Terminoloji dersinin tüm şubelerinin ara sınavı 07/04/2017 tarihinde saat 12.40'da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 14-04'nolu derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Sebahat Ekinci
  • SEC 367.01,02,03 Öğrenciler için Liderliğe Girişdersinin ara sınavları 10.04.2017, 12.04. 2017, 14.04. 2017 tarihlerinde her zamanki ders saatinde ve dersliklerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hilal ONAT
  • SEC540.01,02.03 Postmodern Tiyatro Tarihi dersinin ara sınavları 11.04.2017, 12.04. 2017, 13.04. 2017 tarihlerinde her zamanki ders saatinde ve dersliklerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Aynur Demircan
  • SEC309.01 Türkçe-İngilizce Çeviri dersinin telafisi 28. 03. 2017 günü , 15.00-18.00 Saatleri arasında Yıldız Amfi Derslik: M1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Gülseren Güldeste
  • SEC 367.01,02,03 Öğrenciler İçin Liderliği Giriş dersi 22,24,27,29,31 Mart 2017 tarihlerinde yapılamayacaktır. İleri bir tarihte telafi dersi yapılacaktır.
    Ders Sorumlu: Hilal ONAT
  • SEC420.01 İleri Yaratıcı Drama dersinin telafi dersi 26 Mart 2017 Pazar günü Saat: 14.00-17.00 saatleri arasında  Evim-1 Amfi'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Nil Doğan
  • SEC 470.05 Trafik ve Çevre Bilgisi Okuryazarlığı dersi 18.03.2017'de saat 14.00-17.00 arasında Yıldız Anfi M6 dersliğinde yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Fatma Rahşan Oskay Çay
  • SEC262 Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri dersinin Ara Sınavı 03.04.2017 Pazartesi günü   ve 10.40-11.30 saatleri arasında Farma III Dersliğinde, 
    SEC220 Bitkisel Ürünlerinin Toksik Etkileri dersinin Ara Sınavı ise 11.04.2017  Salı günü,  13.40-14.30 , H.Ü. Tıp Fakültesi Derslikleri: 61/ 08'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof Dr. Belma Gümüşel
  • SEC222 Nanotoksikoloji dersi Ara Sınavı 04.04.2017 Salı günü, 10:40-11:30 saatleri arasında Beslenme ve Diyetetik Bölümü D Blok Girişi Alt Kat Kırmızı Salon'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Belma Gümüşel
  • SEC340 Bel Boyun Sağlığı dersi, 14 Mart 2017'de saat 15:40 da (Bugün) yapılamayacaktır. Telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC340 Bel Boyun Sağlığı dersinin ara sınavı 04 Nisan 2017 tarihinde; Final Sınavı ise 23 Mayıs 2017 tarihinde dersin yapıldığı gün ve saate ve amfide yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC470.05/06/07 şubeleri ile Trafik ve Çevre Bilgisi Okuryazarlığı dersi, 11.03.2107 Cumartesi ve 12.03.2017 Pazar günlerinde Yıldız Amfi'de YGS sınavı yapılacağından ötürü, Makine Mühendisliği Binası B-402 Dersliğinde her zamanki ders saatlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Fatma Rahşan Oskay 
  • SEC309.01.02  şubeleri ile Türkçe-İngilizce Çeviri dersi, 10 Mart 2017 tarihlerinde yapılamayacaktır.  Daha sonra telafileri yapılacaktır.   
    Ders Sorumlusu:Gülseren Güldeste 
  • SEC367 Öğrenciler için Liderliğe Giriş dersinin 08. 03. 2017 ve 10. 03. 2017 tarihlerindeki derslerin telafileri daha sonra yapılmak üzere yapılamayacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hilal Onat
  • SEC209 Erasmus için Almanca, SEC373 İletişim için Almanca derslerinin, 13.03. 2017 Pazartesi, 14.03.2017 Salı, 20.03.2017 Pazartesi ve 21.03.2017 Salı tarihlerindeki derslerinin telafisi, 
    ders sorumlusu akademik çalışma için yurt dışında bulunacağından ötürü daha sonra yapılmak üzere yapılamayacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Hasan Coşkun
  • Değerli Hocalarımızın ve Öğrencilerimizin Dikkatine:
    Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kariyer Günleri etkinlikleri çerçevesinde, birimimize bağlı olarak Sıhhiye Kampüsü Tıp Fakültesi dersliklerinde açılan seçmeli dersler, 10 Mart Cuma 2017 ve 11 Mart Cumartesi 2017 günlerinde saat 17.00'ye kadar yapılamayacaktır. 17.00'den sonraki dersler ise her zamanki yerinde ve saatinde yapılacaktır.
    Etkinlikler sebebi ile yapılamayan derslerin telafileri ise daha sonraki tarihlerde yapılacaktır.
    Bilgilerinize.
  • SEC457.01 kodlu İleri Sürüş Eğitimi dersinin telafisi daha sonra yapılmak üzere 02.03.2017 Perşembe tarihinde yapılamayacaktır.
    Ders Sorumlusu: Volkan Yıldırım
  • SEC420. 01 İleri Yaratıcı Drama dersinin 4 Mart 2017 Cumartesi günkü dersi yapılamayacaktır. 
    Dersin telafisi daha sonraki bir tarihte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Nil Doğan
  • Değerli Hocalarımız,

    2016-2017 Güz dönemi derslerinizin genel sınav sonuçlarının elektronik ortamda iletilmesi 09 Ocak 2017 ve 25 Ocak 2017 tarihleri arasında olması gerekmektedir.
    Bu sebeple, final sonuçlarını gösteren ders listelerinizi 01 Şubat 2017 Çarşamba gününe kadar koordinatörlüğümüze iki nüsha ve ıslak imzalı olarak iletmenizi rica ederiz.
    İyi Çalışmalar Dileğimizle.
  • Değerli Hocalarımızın Dikkatine,
    2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı  BAHAR Döneminde Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü bünyesinde açmak istediğiniz dersler için, birimimizin internet sayfasında bulunan FORM 3 ve FORM 4'ü  (iletişim bilgileriniz ile ders gün ve saatlerinizi bildireceğiniz) eksiksiz ve daha sonra değiştirilmeyecek şekilde doldurarak birimimizin elektronik posta adresine (secmeli@hacettepe.edu.tr),  12 Ocak 2017  tarihine kadar göndermenizi rica ederiz.
    İyi Çalışmalar Dileğimizle.
  •  SEC 222 Nanotoksikoloji final sınavı 17.01.2017 tarihinde saat 09.00-10.50 saatleri arasında Eczacılık Fakültesi Derslik:S salonunda yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Prof. Dr. Belma Gümüşel
  • SEC220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri, SEC 222 Nanotoksikoloji  ve SEC 262 Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri derslerinin final sınavları:
    SEC 262 Kişisel Bakım Ürün. Toksik Etki.               09.01.2017 - Pazartesi                10.40-12.30           S Salonu
    SEC 220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri              10.01.2017 – Salı                         12.30-14.30           S Salonu
    SEC 222 Nanotoksikoloji                                             17.01.2017 - Salı                         09.00-10.50           S Salonu
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr.A.Nurşen BAŞARAN
  • SEC345 Model Uçak 1 dersi için Final Sınavları:
    Şube 1 ve 3: 14 Ocak 2017 Saat 11:00 (Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-02)
    Şube 2 ve 4: 14 Ocak 2017 Saat 13:00 (Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-02)
    SEC347 Model Uçak 2 dersi Genel Sınavı;
    Şube 1 ve 2: 18 Ocak 2017 Saat 14:00 (Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-06)
    SEC349 Model Uçak 3 dersi Genel Sınavı;
    Şube 1: 18 Ocak 2017 Saat 13:00 (Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-06) şeklindedir.
    Ders Sorumlusu: Noyan Kaygısız
  • SEC340.01 kodlu Bel Boyun Sağlığı dersinin final sınavı 10 Ocak 2017 tarihinde saat:15:40'da Polikinlikler Binası Derslik:amfi 2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr.Nezire KÖSE
  • SEC 220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri dersinin final sınavı 10 Ocak 2017 tarihinde saat:12:30-14:30  Eczacılık Fakültesi derslik: S Salonu'nda yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr. Belma GÜMÜŞEL
  • SEC204 Yunan ve Roma Mitoloji dersinin final sınavı 10 Ocak 2017 tarihinde, ders yeri ve saatinde, 
    SEC269 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler dersinin final sınavı 11 Ocak 2017 tarihinde, ders yerinde ve saatinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seyda Hilal Erbilgin
  • SEC162 Tiyatro ve Tasarım dersinin final sınavları 09-10-11-12 Ocak 2017 tarihlerinde şubelerin derslikleri ve ders saatlerinde yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Dr. Sevcan Akıncı
  • SEC307. 01 İngilizce-Türkçe Çeviri dersinin final sınavı 9 Ocak 2017/ saat:13:00'de Beytepe Kampüsü Edebiyat Fakültesi B1/ Z- 5'de yapılacaktır.
    SEC307. 02 İngilizce-Türkçe Çeviridersinin final sınavı 10 Ocak 2017/ saat:12:00'de Beytepe Kampüsü İstatistik Bölümü Derslik: 4'de  yapılacaktır.
    SEC307. 03 İngilizce-Türkçe Çeviridersinin final sınavı 10 Ocak 2017/ saat:14:00'de Beytepe Kampüsü Spor Bilimleri Fakültesi  Derslik: 4'de  yapılacaktır.
    SEC307. 04 İngilizce-Türkçe Çeviridersinin final sınavı 12 Ocak 2017/  saat:10: 00'de Beytepe Kampüsü Geomatik Mühendisliği Derslik: 1'de  yapılacaktır.
    SEC307. 07 İngilizce-Türkçe Çeviridersinin final sınavı 12 Ocak 2017/  saat:13: 00'de Beytepe Kampüsü Spor Bilimleri  Fakültesi  Derslik: 3'de  yapılacaktır.
    SEC307. 08 İngilizce-Türkçe Çeviridersinin final sınavı 13 Ocak 2017/ saat:10:00'de Beytepe Kampüsü Yıldız Amfi Derslik: M11'de  yapılacaktır.
    SEC307. 09 İngilizce-Türkçe Çeviridersinin final sınavı 13 Ocak 2017/ saat:13:00'de Beytepe Kampüsü Yıldız Amfi Derslik: M7'de  yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Özgün Aslı ÖZDAĞLI
  • SEC457.01 İleri Sürüş Teknikleri dersinin final sınavı 19 Ocak 2017 tarihinde, 09.15-11.15 saatleri arasında Hukuk Fakültesi Amfi: D2'de yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: M. Volkan Yıldırım
  • SEC346 Tamamlayıcı Terapiler dersi final sınavı 12 Ocak 2017  Perşembe saat: 12.30'da Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Derslik:1T1'de yapılacaktır.
    Dersin sorumlusu: Prof. Dr. Hülya Arıkan
  • SEC180 Temel Latince dersinin final sınavları 18-19-20 Ocak 2017 tarihlerinde şubelerin derslikleri ve ders saatlerinde yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu:Tunç Türel
  • SEC348.01,02  Sağlığın Geliştirilmesinde Egzersiz derslerinin final sınavları  10.01.2017 salı günü saat: 12.30 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Derslik:1T1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç.Dr. Melda Sağlam
  • SEC389 Turizm Tasarımları ve SEC419 Turizm ve Kültür İletişimi derslerinin final sınavları  09.01.2017 pazartesi günü ders saatinde ve yerinde  yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Hüsnü GÜMÜŞ
  • SEC426. 01 Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin final sınavı 11/01/2017/saat 10:00'de Beytepe Kampüsü Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü PM-Lab'da yapılacaktır.
    SEC 426.02 Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin final sınavı 11/01/2017/saat 13:00'de Beytepe Kampüsü Edebiyat Fakültesi Derslik: B1-Z07'de  yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • SEC485.01, 02, 03, 04, 05 Tezhip dersinin 2-8 Ocak 2017 tarihleri arasında olan dersleri yapılamayacaktır. Telafileri daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mükerrem Taşkapılıoğlu
  • SEC367 Öğrenciler İçin Liderliğe Girişdersinin Final Tarihleri:
    SEC367.01 10 Ocak 2017 Salı günü, SEC367.02  11 Ocak 2017 Çarşamba günü, SEC367.03  12 Ocak 2017 Perşembe günü ders saatinde ve yerinde  yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Hilal ONAT
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam-  Şube I' in Final Sınavı 06 Ocak 2017 Cuma günü, ders saatinde, 15: 40 ' da  FTR Bölümü 1T1 nolu derslikte yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Akmer MUTLU
  • SEC210 Go dersinin Final Sınavı Tarihleri:
    09 Ocak 2017 Pazartesi günü 17.30-20.30, 14 Ocak 2017 Cumartesi günü 11.00-14.00 ve 20 Ocak 2017 Cuma günü 17.30-20.30 saatleri arasında 
    Makine Mühendisliği Derslik: B310'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ahmet Eren Kurter
  • SEC367 Öğrenciler İçin Liderliğe Giriş dersinin telafi dersleri yapılacaktır. 
    SEC367.01 şubesi için 19 Aralık 2016, saat: 17.00-20.00, SEC367.02 şubesi için 23 Aralık 2016, saat: 17.00-20.00, SEC367.03 şubesi için 26 Aralık 2016, saat: 17.00-20.00 arasında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Hilal ONAT
  • Sayın Hocalarımızın Dikkatine,
    2016-2017 Güz döneminde koordinatörlüğümüz bünyesinde vermiş olduğunuz derslerin not çizelgelerini, her bir şubeniz için ıslak imzalı ve iki nüsha olmak üzere 27 Ocak 2017 tarihine kadar koordinatörlüğümüze iletmenizi rica ederiz.
    İyi Çalışmalar Dileğimizle.
  • Değerli Hocalarımız,
    Üniversitemiz akademik takvimine göre final sınavları 09 Ocak 2017-20 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılmaktadır.
    Dersin her zamanki gününden ve saatinden farklı bir tarihte final sınavı yapacak olan hocalarımızın bu durumu koordinatörlüğümüze bildirmelerini rica ederiz.
    Aksi takdirde final sınavlarının söz konusu dersin gününde, saatinde ve yerinde yapıldığı kabul edilmektedir.
    Saygılarımızla
  • Sayın Hocalarımızın Dikkatine,
    Koordinatörlüğümüz bünyesinde açmış olduğunuz dersler, 31 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 13.00'e  kadar yapılacaktır.
    Bilgilerinize arz olunur.
    İyi Çalışmalar Dileğimizle
  • SEC465.09 Tel Kırma dersi, 17 Aralık 2016 tarihinde (09.00-12.00 arasında olan şubesi) yapılamayacaktır.
    Telafisi: 21 Aralık Çarşamba günü, 17.00-20.00 arasında, dersin yapıldığı derslikte yapılacaktır.
  • SEC491.02 Rölyef dersinin 18 Aralık 2016 tarihinde (09.00-12.00 arasında olan şubesi)  yapılamayacaktır.
    Telafisi: 20 Aralık 2016 tarihinde, 17.00-20.00 saatleri arasında dersin yapıldığı derslikte yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Perihan Başoğlu
  • SEC167.05, 06  şubeleri ile Diksiyon dersi 16 Aralık 2016 tarihinde yapılamayacaktır. 
    Daha sonra telafileri yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Asuman Cider Şener
  • SEC340.01 Bel Boyun Sağlığı dersinin sınavı, 03.01.2017 Salı günü 15.40-17.30 saatleri arasında Poliklinikler Binası: Amfi 1 ve Amfi 2'de yapılacaktır.
     Ayrıntılı bilgi için ders sorumlusu ile irtibata geçilebilir.
    Öğrencilere Önemle Duyurulur.
    Elektronik Posta: nkose@hacettepe.edu.tr
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC167.01, 02, 03, 04  şubeleri ile Diksiyon dersi, 13 Aralık ve 14 Aralık 2016 tarihlerinde yapılamayacaktır.  Daha sonra telafileri yapılacaktır.  
    Ders Sorumlusu: Asuman Cider Şener
  • SEC 367 kodlu Öğrenciler İçin Liderliğe Giriş dersinin vize sınavı 01-02-03 şubeleri için kendi ders saatinde 20-21-22 Aralık 2016 tarihlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hilal ONAT 
  • SEC470  kodlu Trafik ve Çevre Bilgisi Okuryazarlığı dersi 09.10.11 Aralık 2016 tarihlerinde yapılamayacaktır. Daha sonra telafisi yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Fatma Rahşan Oskay Çay
  • 07.12.2016 tarihinde yapılacak olan SEC214 Literatur Tarama Dersi "SADECE BU HAFTA"  için olmak uzere, 09.00-11.00  saatleri yerine  11.00-13.00 saatleri arasında aynı derslikte yapılacaktır.  Dersi alan öğrencilere duyurulur.
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr. A. Yekta OZER
  • SEC471.17  Türkiye’nin Yakın Tarihi ve Türkiye’de Çağdaşlaşma ve SEC160.01 Antik Yunan Mimarlığı dersleri 03 Aralık 2016 tarihinde, ÖSYM sınavı olmasından dolayı saat 11.00-14.00 saatleri arasında yapılacaktır. 
    Ders Sorumluları: Faruk KAYADELEN ve Uğur YANAR 
  • SEC 220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri dersinin ara sınavı 13 Aralık 2016 tarihinde 13:40-15:30 saatleri arasında Eczacılık Fakültesi S Salonu'nda yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Prof. Dr. Belma Gümüşel
  • SEC422.01 kodlu Bilgisayar Destekli Harita Yapımı dersinin ara sınavı 07.12.2016 Çarşamba günü saat 10:00'da Hukuk Fakültesi  Derslik: D1'de  yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr. Gör. Mehmet DOĞRULUK
  • SEC439  kodlu Geleneksel Kazaz Örücülüğü Sanatı dersi 09.10.11 Aralık 2016 tarihlerinde yapılamayacaktır. Daha sonra telafisi yapılacaktır.  
    Ders Sorumlusu: Handan Gülek
  • SEC446.01.02.03.04  kodlu Mine İşlemeciliği ve SEC.378.03 kodlu Cam Boncuk  dersleri 26.11.2016-27.11.2016 tarihlerinde AÖF sınavları olmasından dolayı yapılamayacaktır. Daha sonra telafisi yapılacaktır.  
    Ders Sorumlusu: Ebru İLERİ
  • SEC468.03.04.05.06 kodlu Kumaş Boyama ve Süsleme dersi 26.11.2016-27.11.2016 tarihlerinde AÖF sınavı olmasından dolayı yapılamayacaktır. Daha sonra telafisi yapılacaktır.  
    Ders Sorumlusu: Fatma Emel YAVUZ
  • SEC465.07 Tel Kırma dersinin telafi dersleri, 29 Kasım 2016 Salı ve 30 Kasım 2016 Çarşamba tarihinde 17.15- 20.15 saatleri arasında Makine Mühendisliği Derslik: A210'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Perihan BAŞOĞLU
  • SEC198.02 ve 198.03 Sualtı ve Yaban Hayat Fotoğrafçılığı dersinin telafi dersleri 17 Aralık 2016 Cumartesi günü2. Şube için 10.00-12.00 ve 3. Şube için 12.00-14.00 saatleri arasında, Yıldız Amfi Derslik: M1'de, SEC200.01, SEC200.02 ve SEC200.03 Dijital Ortamda Fotoğrafçılık 2 dersinin tealfi dersleri ise, 17 Aralık 2016 Cumartesi günü 1. Şube için 14.00-16.00 ve 2. Şube için 16.00-18.003. Şube için 18.00-20.00 saatleri arasında,Yıldız Amfi M1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seher Meriç
  • SEC340.01 kodlu Bel Boyun Sağlığı dersinin ara sınavı 29/11/2016  tarihinde Ders Saatinde Poliklinikler Binası Amfi 1 ve Amfi 2 de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr. Nezire KÖSE
  • SEC426.01 kodlu Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin ara sınavı 30/11/2016  tarihinde saat 11:00'de Beytepe Kampüsü Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü PM-Lab'da yapılacaktır.
    SEC426.02 kodlu Enerji Tasarrufu ve Verimliliği dersinin ara sınavı 30/11/2016 tarihinde saat 13:00'de Beytepe Kampüsü Edebiyat Fakültesi Derslik: B1-Z07'de  yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • SEC262 Kişisel Bakım Ürünleri ve Toksik Etkileri dersinin ara sınavı 21. 11. 2016 Pazartesi günü Saat: 10.40-12.30 saatleri arasında Dekanlık S Salonu,
    SEC222 Nanotoksikoloji dersinin ara sınavı ise 22. 11. 2016 Salı günü Saat: 10.40-12.30 saatleri arasında Derslik 5 ve 3/ Koordinatörlük'te yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Belma Gümüşel
  • SEC459.01/02 1980 Sonrası Türk Sineması dersinin 17.11.2016 Perşembe tarihindeki dersleri yapılamayacaktır. 
    Derslerin telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ebru Serap Erdoğan
  • Sayın Hocalarımız,
    Üniversitemiz akademik takvimine göre  ara sınav haftası okul açıldıktan sonraki 7. veya 8. haftada yapılmalıdır.
    Bunun  dışındaki bir tarihte vize sınavı yapacak olan hocalarımızın koordinatörlüğümüze bildirmelerini rica ederiz.
    Aksi takdirde vizelerin söz konusu dersin gününde ve saatinde yapıldığı kabul edilmektedir.
    Saygılarımızla
  • SEC167.05 ve SEC167.06 Diksiyon dersinin telafi dersleri, 19 Kasım 2016 Cumartesi tarihinde 5. şube için: 10.00-13.00 ve 6. şube için 13.00-16.00 saatleri arasında Yıldız Amfi Derslik: M5'de yapıalcaktır.
    Ders Sorumlusu: Asuman Cider Şener
  • SEC460 Tıbbi Terminoloji dersinin şube 01'in ara sınavı 15 Kasım Salı günü saat 12.40'da dersin yapıldığı derslikte, şube 02'nin ara sınavı 18 Kasım Cuma günü saat 13.00'da dersin yapıldığı dersin yapıldığı derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Sebahat Ekinci
  • SEC367 Liderliğe Giriş dersinin ilk quizi, 01 şubesi için 29 Kasım Salı, 02 şubesi için 30 Kasım Çarşamba, 03 şubesi için 1 Aralık Perşembe  tarihlerinde her zamanki ders saatlerinde yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Hilal Onat
  • SEC198.02 ve 198.03 Sualtı ve Yaban Hayat Fotoğrafçılığı dersinin telafi dersleri 10 Aralık 2016 Cumartesi günü 2. Şube için 10.00-12.00 ve 3. Şube için 12.00-14.00 saatleri arasında, Yıldız Amfi Derslik: M1'de, 
    SEC200.01, SEC200.02 ve SEC200.03 Dijital Ortamda Fotoğrafçılık 2 dersinin tealfi dersleri ise,10 Aralık 2016 Cumartesi günü 1. Şube için 14.00-16.00 ve 2. Şube için 16.00-18.00, 3. Şube için 18.00-20.00 saatleri arasında,Yıldız Amfi M1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seher Meriç
  • SEC458.02 Çağdaş Dünya Sineması dersi 22 Kasım 2016 Salı ve 10 Ocak 2016 Salı günleri Yıldız Amfi Derslik: M3'de Saat: 15.00-17.00 arasında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ebru Serap Erdoğan
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam Dersi Şube 1'in 1. Vizesi, 25 Kasım 2016 Cuma günü dersin yapıldığı 1T1 numaralı derslikte, saat 15: 40 (ders saatinde) da yapılacaktır. 18 Kasım 2016 vize haftasında ise ders YAPILMAYACAKTIR
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Akmer Mutlu
  • SEC191.03 Almanca Kısa Hikayeler dersinin telafi dersi, 5 Kasım Cumartesi Saat: 15.00-18.00 saatleri arasında Makine Mühendisliği B-202 dersliğinde, 
     SEC 413.01  Almanca Masallar dersinin telafi dersi ise, 5 Kasım Cumartesi Saat:18.00-21.00 saatleri arasında Makine Mühendisliği B-202 dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu : Neslihan Soylu
  • SEC340.01 Bel ve Boyun Sağlığı dersinin birinci şubesinin 01. 11. 2016 tarihindeki dersi yapılamayacaktır.
    Telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • Bugün yapılması gereken; (25.10.2016) SEC 340.01 Bel ve Boyun Sağlığı dersi yapılmayacaktır. İleriki günlerde telafisi yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu : Prof.Dr. Nezire KÖSE
  • SEC413.01 Almanca Masallar ve SEC193.03 Almanca Kısa Hikayeler dersleri 13.10.2016 Perşembe günü yapılmayacaktır. 
    Derslerin telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Neslihan Soylu
  • SEC242 Eğitici Ahşap Oyuıncaklar ve SEC 246 Kültürlerarası Etkileşimde Ahşabın Önemi dersleri 14 Ekim 2016 tarihinde yapılamayacaktır.
    Her iki dersin telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. İlker Usta
  • SEC214 Literatür Tarama, Tez-Makale-Rapor Yazma ve Sunu Hazirlama dersinin  12 Ekim 2016 tarihindeki dersi yapılamayacaktır. Söz konusu ders, 19 Ekim 2016 tarihinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Yekta Özer
  • SEC340.01 Bel ve Boyun Sağlığı dersinin birinci şubesinin 04. 10. 2016 tarihindeki dersi yapılamayacaktır.
    Telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC 338 ÇOCUKLARDA ENGELSİZ YAŞAM-şube 1 DERSİ YAPILAMAYACAKTIR
    DERS 14 EKİM 2016 CUMA GÜNÜ, SAAT 15: 30’ DA 1T1 (Fizyoterapi ve Reh. Bölümü)NOLU DERSLİKTE DEVAM EDECEKTİR.  Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Akmer Mutlu
  • Değerli Hocalarımızın Dikkatine,

    2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü bünyesinde açmak istediğiniz dersler için, birimimizin internet sayfasında bulunan FORM 3 ve FORM 4'ü  (iletişim bilgileriniz ile ders gün ve saatlerinizi bildireceğiniz) eksiksiz  bir şekilde doldurarak birimimizin elektronik posta adresine (secmeli@hacettepe.edu.tr),  15 Ağustos 2016 tarihine kadar göndermenizi rica ederiz.

    İyi Çalışmalar Dileğimizle.

    Sorularınız için koordinatörlük telefonumuz:  0 (312) 297 64 97
  • Başka Üniversitelerden Yaz Okulunda Ders Seçmek üzere Okulumuza Gelecek olan Öğrencilerimizin Dikkatine.
    2015-2016 Yaz döneminde açmış olduğumuz derslere kayıt yaptırmadan önce bazı hususlara dikkat etmenizi rica ederiz:
    Seçeceğiniz ders ya da dersleri danışmanınız ya da bağlı olduğunuz okulun öğrenci işleri ile kesinleştiriniz.
    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünün internet sayfasında bulunan ders bilgi paketlerinin bulunduğu SEC Kodlu Tüm Derslerin Bilgi Paketleri  kısımdan seçmek istediğiniz ders ya da derslerin Türkçe ve İngilizce paketlerinin çıktılarını alarak birimimize geliniz. 
    Göstereceğiniz dikkat ve anlayışa şimdiden teşekkür ederiz.
  • Turizm İngilizcesi (SEC 247) ve İngilizce-Türkçe Çeviri (SEC 307) dersi bütünlemeleri 17.06.2016 Cuma saat 10:00'da Edebiyat Fakültesi Alman dili ve Edebiyatı Bölümünde yapılacaktır. Derslik belli olmadığından dolayı öğrencilerin belirtilen saatte bölüm koridorunda hazır olmaları gerekmektedir. Ders Sorumlusu: Özgün Aslı Özdağlı
  • SEC 220 kodlu Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri, SEC 222 kodlu Nanotoksikoloji, ve SEC 262 kodlu Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri derslerinin bütünleme sınavları aşağıda belirtilen yer, tarih ve saatlerde yapılacaktır.
               Dersin Adı:                                                   Sınav Tarihi:                           Sınav Yeri:
    SEÇ 220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri  13.06.2016 / 13.40-14.50  Farm.Toksikoloji A.B.Dalı Seminer Salonu
    SEÇ 222 Nanotoksikoloji                              14.06.2016 / 09.00-10.40    Farm.Toksikoloji A.B.Dalı Seminer Salonu
    SEÇ 262 Kişisel Bakım Ürün. Tok. Etkileri 17.06 2016 / 14.30-15.40    Farm.Toksikoloji A.B.Dalı Seminer Salonu
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr.Belma GÜMÜŞEL
    Anabilim Dalı Başkanı
  • SEC 413.01  kodlu Almanca Masallar dersinin bütünleme sınavı 17.06.2016'da saat 10:00'da kendi dersliğinde yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Hatice Zirek
  • SEC204 Yunan ve Roma Mitolojisi ve SEC269 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler derslerinin bütünleme sınavları 15.06.2016 tarihinde, saat:11.00'de, Hukuk Fakültesi C5'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seyda Hilal Erbilgin
  • SEC367 Ögrenciler icin Liderliğe Giriş dersinin bütünleme sınavı, 15 Haziran 2016 Çarsamba günü, 14:00-16.00 saatleri arasında Yabancı Diller Yüksek Okulu C-Blok 1.Kat 10 No'lu sinifta yapılacaktır. Sınav final sınavı formatında sözlü sunum şeklinde olacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hilal Onat
  • SEC345 Model Uçak I ve SEC 347 Model Uçak II Derslerinin, Bütünleme sınavı 13.06.2016 tarihinde Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2 04 dersliğinde 17.00-17.50 saatleri arasında yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Noyan Kaygısız
  • SEC254 Prehistorik Sanat Dersinin. Bütünleme sınavı 15.06.2016 tarihinde Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü B12 2K 204 No'lu sınıfta 10:00-11:45 saatleri arasında yapılacaktır. 
     Ders Sorumlusu: Yrd. Doç. Dr. Neyir Kolankaya-Bostancı
  • Değerli Hocalarımız,
    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğümüz bünyesinde açmış olduğunuz derslerin final sınavlarının sonuçlarını 08. 06. 2016 Çarşamba gününe kadar birimimize iki nüsha halinde ve ıslak imzalı olarak iletmenizi rica ederiz.
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam dersinin bütünleme sınavı, 14 Haziran 2016 Salı günü Saat 09:40-10:30 arasında, Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Reh. Bölümünde 2T2 nolu derslikte yapılacaktır
    Ders Sorumlusu:  Doç. Dr. Akmer Mutlu
  • SEC339 Afet Araştırmaları dersinin bütünleme sınavı, tüm şubeler (01-10) için 13 Haziran 2016 Pazartesi günü, saat 17:15'te, derslerin işlendiği derslikte (Edebiyat Fakültesi, B2-Z02) yapılacaktır.Ders Sorumlusu: Utku Tanrıvere
  • SEC 340 Bel Boyun Sağlığı Şube 1dersi öğrencileri, dönem ödevlerini 7 Haziran 2016 Salı gününe kadar H.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Prof. Dr. Nezire Köse’nin odasına getirebilirler. Süre uzatılmıştır.
    SEC 340 Bel Boyun Sağlığı Şube 1 dersinin bütünleme sınavı 14 Haziran 2016 Salı günü saat 13:40-14:30 saatleri arasında H.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Prof. Dr. Nezire Köse’nin odasında yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC166 Tiyatro ve SEC167 Diksiyon derslerinin tüm şubelerinin  bütünleme sınavları 13. 06. 2016 tarihinde 17.40-19.40 saatleri arasında Sıhhiye Kampüsü Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü Derslik: 1'de ve Derslik:2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mahmut Topçu
  • Değerli Öğrencilerimiz,
    Aksi belirtilmediği sürece Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğümüzce açılan derslerin bütünleme sınavları 13-19 Haziran 2016 tarihleri arasında derslerin yapıldığı gün ve saatlerde, yapıldıkları dersliklerde yapılacaktır.
  • SEC 426. 01 "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin bütünleme sınavı 15/06/2016 / saat 10:00'da Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    SEC 426. 02 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin bütünleme sınavı 15/06/2016 / saat 10:00'da Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • SEC458 Çağdaş Dünya Sineması ve SEC459 1980 Sonrası Türk Sineması derslerinin bütünleme sınavları 14 Haziran Salı günü, 13.00-16.00 saatleri arasında Yabancı Diller Yüksek Okulu C Blok 1 Kat Derslik:4'te yapılacaktır.
  • SEC 419 Turizm ve Kültür İletişimi dersinin Bütünleme Sınavı 14.06.2016, 11.00-13.00 saatleri arasında Yabancı Diller Yüksekokulu 1.Kat C blok 04 nolu sınıfta yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Hüsnü Gümüş
  • SEC 470 Trafik ve Çevre Bilgisi Okuryazarlığı dersinin Bütünleme Sınavı 16.06.2016, 14.00-16.00 saatleri arasında Makine Mühendisliği 210 nolu sınıfta yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Fatma Oskay Çay
  • SEC438 01 ve 02 şubeleri Amatör Denizcilik ve Yelkencilik Uygulamaları dersinin bütünleme sınavı, 13 Haziran Pazartesi Saat: 14:00-14:45 saatleri arasında Yabancı Diller Yüksek Okulu C Blok 1.kat Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünün karşısındaki 2 Numaralı derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Özgür Türkalp
  • SEC183.01 Başlayanlar için Almanca Grameri , SEC184.01 Orta Seviyeli Almanca Grameri, SEC185 İleri Seviyeli Almanca Grameri ve SEC444.01 Almanca Gramer Eğitimi derslerinin bütünleme sınavları 13 Haziran 2016 tarihinde saat 11.00-13.00 saatleri arasında Yabancı Diller Yüksek Okulu Almanca Hazırlık Birimi Oda: 7'de yapılacaktır.
  • SEC 426 Enerji Tasarrufu ve Verimliliği 001-002 Şube dersleri final sınavı tarihleri aşağıda belirtildiği gibi olacaktır. 
    SEC 426. 001 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin final sınavı 01/06/2016 / saat 10:00'da Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    SEC 426. 002 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin final sınavı 01/06/2016 / saat 13:00'de Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • SEC-345 Model Uçak 1, SEC-347 Model Uçak 2 ve SEC-349 Model Uçak 3 derslerinin final sınavı Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-02 dersliğinde aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde yapılacaktır.
    SEC345 Model Uçak 1
    Şube 01 ve 02 - 25.05.2016 saat 17:00
    Şube 03 ve 04 - 27.05.2016 saat 17:00
    SEC347 Model Uçak 2
    Şube 01 ve 02 - 30.05.2016 saat 17:00
    SEC349 Model Uçak 3
    Şube 01 - 03.06.2016 saat 14:00
    Ders Sorumlusu: Noyan Kaygısız
  • SEC339 Afet Araştırmaları dersinin genel sınavı Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün kullanımında olan, B2-Z02 dersliğinde aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde yapılacaktır.
    • 01 Şubesi: 23 Mayıs Pazartesi, 17:15
    • 02 Şubesi: 23 Mayıs Pazartesi, 18:30
    • 03 Şubesi: 25 Mayıs Çarşamba, 17:15
    • 04 Şubesi: 25 Mayıs Çarşamba, 18:30
    • 05 Şubesi: 27 Mayıs Cuma, 17:15
    • 06 Şubesi: 27 Mayıs Cuma, 18:30
    • 07 Şubesi: 28 Mayıs Cumartesi, 12:00
    • 08 Şubesi: 28 Mayıs Cumartesi, 13:15
    • 09 Şubesi: 28 Mayıs Cumartesi, 14:30
    • 10 Şubesi: 28 Mayıs Cumartesi, 15:45
    Ders Sorumlusu: Utku TANRIVERE
  • "SEC319 Modern Türkiye Tarihi dersinin final sınavı  21-22 Mayis 2016 tarihlerinde saat 13:00'de Hukuk Fakültesi Derslik: B2 ve 26 Mayis 2016 tarihinde Hukuk Fakültesi Derslik: B2'de  saat 17:15 de  yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mehmet Kaya"
  • SEC197.01 Amatör Denizcilik ve Yelkenciliğe Giriş dersinin final sınavı, 31 Mayıs Salı Saat: 13.15-16.15 saatleri arasında YDYO C Blok Bodrum Kat  6 No'lu derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Özgür TÜRKALP
  • SEC197. 02 Amatör Denizcilik ve Yelkenciliğe Giriş dersinin final sınavı, 31 Mayıs Salı Saat: 17.15-20.15 saatleri arasında YDYO C Blok Bodrum Kat  6 No'lu derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Özgür TÜRKALP
  • 2015 – 2016 Eğitim – Öğretim Yılı BAHAR Yarıyılında Anabilim Dalımız öğretim üyeleri tarafından verilmekte olan SEC220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri, SEC222 Nanotoksikoloji  ve SEC262 Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri derslerinin genel sınav tarihleri aşağıda belirtilmiştir.  SEC262 Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri dersinin genel sınav saati öğrencilerin isteği doğrultusunda 08.30 – 10.00 saatleri arasına alınmıştır.
    Dersin Kodu-Adı:                                        Genel Sınav Tarihi:     Sınav Saati ve Yeri:
    SEC262 Kişisel Bakım Ürün. Toksik Etki.  23.05.2016 - Pazartesi   08.30-10.00  -  61/08
    SEC220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri  23.05.2016 - Pazartesi   17.30-19.00  - Farma -3
    SEC222 Nanotoksikoloji                              24.05.2016 - Salı           17.30-19.00  -  61 / 08
  • Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Belma GÜMÜŞEL
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam dersinin final sınavı, 27 Mayıs Cuma Saat: 09.00-11.00 saatleri arasında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 1T1 No'lu derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Akmer Mutlu
  • SEC458.01 kodlu Çağdaş Dünya Sineması dersinin 1. şubesinin final sınavı 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat: 11.00'de Edebiyat Fakültesi B6-B1 no'lu sınıfta yapılacaktır.
  • Ders Sorumlusu: Ebru Serap Erdoğan
  • SEC180 Temel Latince dersi genel sınavı 3 Haziran Cuma günü 1. şube için saat 10.00-11.30; 2. şube için saat 12.00-13.30 ve 3. şube için saat 14.00-15.30'da Tarih bölümü 205 numaralı derslikte yapılacaktır. Bütünleme sınavı ise 16 Haziran saat 12.00'da yine Tarih bölümü 205 numaralı derslikte olacaktır.

    SEC 254 Prehistorik Sanat Dersinin Final sınavı 01.06.2016 tarihinde Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü B12 2K 204 nolu sınıfta 10:00-11:45 saatleri arasında yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu:
    Yrd. Doç. Dr. Neyir Kolankaya-Bostancı

  • SEC247.01 Turizm İngilizcesi dersi 05.05.2016 tarihinde 10.00-13.00 saatleri arasında Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Derslik: 3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Özgün Aslı Özdağlı
  • SEC340.01 Bel ve Boyun Sağlığı dersinin final sınavı 10. 05. 2016 tarihinde 15.40-17.00 saatleri arasında Eski Diş Hekimliği Fakültesi Derslik: 2'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC 340 Şube 1 dersini alan öğrencilerin dikkatine: Ders ödevi kapsamında verilen anketler ile ilgili ek bilgi sistemde kayıtlı e-mail adreslerinize gönderilmiştir. E-mailleri alamayan öğrencilerin ders sorumlusu Prof. Dr. Nezire Köse’ye ulaşmaları gerekmektedir. nkose@hacettepe.edu.tr veya fztnezire@yahoo.com.
  • SEC329.01 ve SEC329.02 Ahşap Şekillendirme dersinin 19. 04. 2016 ve 20. 04. 2016 tarihlerindeki dersleri yapılamayacaktır. Derslerin telafisi daha sonra yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Perihan Başoğlu.
  • SEC319 Modern Türkiye'nin Tarihi dersi 7-8 Nisan 2016 tarihinde  yapılamayacatır. Telafisi daha sonra yapılacaktır.
  • SEC 426. 001 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin ara sınavı 13/04/2016 / saat 10:00'de Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    SEC 426. 002 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin ara sınavı 13/04/2016 / saat 13:00'de Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu
    : Öğr. Gör. Murat KORKMAZ
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam Dersi 01 Nisan 2016 tarihinde yapılmayacaktır. Telafisi daha sonra yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Doç.Dr. Akmer Mutlu
  • SEC262 Kişisel Bakım Ürün. Toksik Etki.dersinin ara sınavı28.03.2016 Pazartesi , 10.40-11.40 saatleri arasında H.Ü.Tıp Fak. 61/8'de,
    SEC222 Nanotoksikolojidersinin ara sınavı29.03.2016-Salı,10.40-11.40 saatleri arasında H.Ü.Tıp Fak.61/8'de,
    SEC220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileridersinin ara sınavı29.03.2016-Salı günü17.30-18.30 saatleri arasında Farma - 3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Belma Gümüşel
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam Dersi I. Vize Sınavı  8 Nisan 2016 Cuma günü saat 9:00 da dersin yapıldığı Fizyoterapi ve Reh. Bölümü 1T1 nolu derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç.Dr. Akmer MUTLU
  • SEC414 Markalaşma ve İtibar Yönetimi 1 dersinin 21 Mart 2016 Pazartesi günü, 17.00-20.00 saatleri arasındaki dersi yapılmayacaktır.
    Dersin telafisi daha sonra yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Ömer Karapınar
  • SEC470Trafik ve Çevre Bilgisi Okuryazarlığı dersinin 21 Mart 2016 Pazartesi günü, 17.15-20.00 saatleri arasındaki dersi yapılmayacaktır.
    Dersin telafisi daha sonra yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Fatma Rahşan Oskay Çay
  • SEC433.18 ve SEC433.19  Ebru Sanatı dersleri  20. 03. 2016 tarihinde yapılamayacaktır.
    Dersin telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:   Emine Şebnem Selçuk
  • SEC413 Almanca Masallar dersi 18. 03. 2016 tarihinde yapılamayacaktır. Dersin telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hatice Zirek
  • SEC329.03 Ahşap Şekillendirme dersi 10. 03. 2016 tarihinde yapılamayacaktır. Dersin telafisi daha sonra yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Perihan Başoğlu.
  • SEC420.02 İleri Yaratıcı Drama Dersi 12. Mart.2016 tarihinde saat 13:30'da yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Nil DOĞAN
  • SEC180 kodlu Temel Latince dersi 01.02 ve 03 şubeleri, 04. 03. 2016 ve 05.03.2016 tarihlerinde yapılmayacaktır.
    Söz konusu derslerin telafileri daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Tunç Türel
  • SEC229 kodlu İngilizce Sunum Becerileri dersi, 08. 03. 2016 ve 10.03.2016 tarihlerinde yapılmayacaktır.
    Söz konusu derslerin telafileri 18.03.2016 ve 21.03.2016 tarihlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Dr. Alev Özbay
  • SEC340 Sube 1 Bel Boyun Sağlığı dersinin Ara sınavı:  05.04.16,  Final Sınavı ise 17.05.16 tarihlerinde yapılacaktır.Sınav yeri: Dersin yapıldığı Poliklinikler Binası (Eski Diş Hekimliği Fakültesi) Amfi 2'dir. 
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • SEC 420 İleri Yaratıcı Drama Dersleri 20 Şubat 2016 tarihinde saat 13:30 ve 17:30 saatleri arasında yapılamayacaktır. Derslerin telafisi bir sonraki hafta yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Nil Doğan
  • SEC373 İletişim İçin Almanca dersi 23.02.2016 tarihinde yapılamayacaktır. Telafisi daha sonra yapılacaktır
    SEC209 Erasmus İçin Almanca 17.02.2016 ve 24.02.2016 tarihinde yapılamayacaktır.Telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr. Hasan Coşkun
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam Dersi 19 Şubat 2016 tarihinde yapılamayacaktır. Telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Akmer Mutlu
  • Bel Boyun Sağlığı 340.01 ve 340.02 şubelerinin 09.02.2016 tarihindeki dersleri yapılamayacaktır. Telafisi daha sonra yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Prof.Dr. Nezire Köse
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam dersi, CUMA günleri saat 10:40-12:30 da Fizyoterapi ve Reh. bölümü 1T1 dersliğinde yapılacaktır.
  • SEC410.01 Mühendisin İşletme Örgütüne Entegrasyonuna Giriş dersi, PAZARTESİ günleri 17:30-20:30 da YDYO C blok Bodrum Kat 4'nolu derslikte yapılacaktır.
  • Sevgili Öğrencilerimiz,
    Seçtiğiniz derslere gitmeden önce lütfen derslik bilgilerini son bir kez daha kontrol ederek gidiniz. Güncellemeler sebebi ile dersliklerinizde zaman zaman değişiklikler olabilmektedir. İyi bir akademik yıl dileğimizle.
  • SEC 220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri ve SEC 262 Kişisel Bakım Ürünlerinin Toksik Etkileri derslerinin bütünleme sınavları 20 Ocak 2016 Çarşamba günü 12.30-14.20 saatleri arasında Farma 3’de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof.Dr. Belma Koçer Gümüşel
  • SEC 197 Amatör Denizcilik ve Yelkenciliğe Giriş(ADY) dersinin bütünleme sınavı 21.01.2016(Perşembe) günü saat 16:00’da YDYO’da yapılacaktır. Ders Sorumlusu:Özgür Türkalp
  • SEC345 Model Uçak 1 ve SEC347 Model Uçak 2 dersleri bütünleme Sınavları 20.01.2016 Çarşamba Günü Saat 14:00'da Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-04 dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Noyan Kaygısız
  • SEC 247 Turizm İngilizcesi 18/01/2016 SAAT 09:30 Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Zemin Kat B2-05 Nolu Derslik 
    SEC 390 İngilizce Temek Hukuk Kavramları ve Terimleri 18/01/2016 SAAT 09:30 Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Zemin Kat B2-05 Nolu Derslik 
    SEC 307 İngilizce-Türkçe Çeviri 18/01/2016 SAAT 09:30 Alman Dili ve Edebiyatı BölümüZEMİN Kat B2-05 Nolu Derslik 
    Ders Sorumlusu: Özgün Aslı ÖZDAĞLI
  • SEC339.01 ve SEC339.02 Afet Araştırmaları dersinin bütünleme sınavı; 20 Ocak 2016 Çarşamba günü, saat 13:00'da, Edebiyat Fakültesi, Dersik B2-Z04'te yapılacaktır.  Ders Sorumlusu: Utku Tanrıvere
  • SEC 444 Almanca Gramer Eğitimi, SEC 183 Başlayanlar İçin Almanca Grameri, SEC184 Orta Seviyeli Almanca Grameri, SEC 185 İleri Almanca Grameri derslerinin bütünleme sınavları 18.01.2016 saat 09.00-12.00 arasında Yabancı Diller Yüksek Okulu 1.Kat Almanca Birimi 7 no'lu odada yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Zübeyde DURU 
  • SEC 204 Yunan ve Roma Mitolojisi ve SEC 269 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler bütünleme sınavları, 20/01/2016, saat:11.00'de, Hukuk Fakültesi C4'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Seyda Hilal Erbilgin
  • SEC187 Anayasa Hukukunda İnsan Hakları dersinin bütünleme sınavı 19 Ocak Salı günü saat 12:00-12:45 arasında Hukuk Fakültesi'nde C2 amfisinde gerçekleştirilecektir.
    SEC188 Çocuk İstismarı ve Çocuğun Korunması dersinin bütünleme sınavı 19 Ocak Salı günü saat 13:00-13:45 arasında  Hukuk Fakültesi'nde C2 amfisinde gerçekleştirilecektir.
    Ders Sorumlusu:Prof. Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU
  • SEC 426. 001 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin bütünleme sınavı  20/01/2016 / saat 10:00'da Geomatik Bölümü Derslik-1'de yapılacaktır.
    SEC 426. 002 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin bütünleme sınavı  20/01/2016 / saat 10:00'da Geomatik Bölümü Derslik-1'de yapılacaktır.
  • SEC460 Tıbbi Terminoloji dersinin bütünleme sınavı 21 Ocak saat 11.00'da Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2. kat Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama sınıfında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Öğretim Görevlisi Sebahat Ekinci.
  • SEC217 İş Sağlığı ve Güvenliği dersinin 2. şubesinin (Sıhhiye) bütünleme sınavı 21 Ocak 2016 tarihinde  saat 09.30' da Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı eğitim salonlarında (ders yapılan salonda) yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Prof Dr. Ali Naci Yıldız 
  • SEC 166 Tiyatro dersinin tüm şubeleri ve SEC167 Diksiyon dersinin tüm şubeleri, 18 Ocak 2016' da  Saat:17.40'da, Sıhhiye Kampüsü, Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü derslikleri, Tiyatro dersi  Derslik 2'de, Diksiyon dersi ise Derslik 1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Mahmut Topçu
  • SEC 389 Turizm Tasarımları ve SEC 419 Turizm ve Kültür İletişimi Derslerinin Bütünleme sınavı 18 OCAK 2016 günü saat 11.00 de Hukuk Fakültesi C3 sınıfında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hüsnü GÜMÜŞ
  • SEC 367 Öğrenciler İçin Liderliğe Giriş Dersi bütünleme sınavı 21.01.2016 Persembe saat 11.00 YDYO Binası Bodrum Kat,  C Blok, 08 nolu derslikte olacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hilal ONAT
  • Öğrencilerimizin Dikkatine:
    Aksi ilan edilmediği sürece, koordinatörlüğümüz bünyesinde açılan seçmeli derslerimizin bütünleme sınavları söz konusu derslerin yapıldığı dersliklerde, günlerde ve saatlerinde yapılacaktır.
  • SEC 470 Trafik ve Çevre Bilgilisi Okuryazarlığı dersi bütünleme sınavı 21 Ocak Perşembe saat 14,00-17.00 arasında Hukuk Fakültesi B4 dersliğinde yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu : Fatma Rahşan OSKAY ÇAY
  • 2015-2016 Bütünleme sınavı 18.01.2016 saat 09:00 - 10:00 saatleri arasında yapılacaktır. (183.01)Başlayanlar için Almanca Grameri (184.01 )Orta seviyeli Almanca Grameri (185.01)İleri seviyeli Almanca Grameri (444.01)Almanca Gramer Eğitimi 
    Ders Sorumlusu: Sinem Duru
  • Çağdaş Dünya Sineması Dersi SEC458 1. Şubenin  Finali 6 Ocak günü Hukuk Fakültesi C3 de saat 11.00 'de 
    2. Şubenin İstatistik Fakültesi 4 No'lu sınıfta saat 14.00'de yapılacaktır.
    1980 Sonrası Türk Sineması SEC459 1. Şube saat 11.00'de Yıldız Amfi M3 ve ikinci şube saat 14.00'de Yıldız Amfi M3'de olacaktır.
    Ders Sorumlusu:Ebru Serap Erdoğan
  • Model Uçak Dersleri Genel Sınavları;
    SEC345 Model Uçak 1
    şube 01: 06.01.2016 saat 17:00 Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y4-04,
    şube 02: 06.01.2016 saat 18:00 Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y4-04,
    şube 03: 05.01.2016 saat 17:00 Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y4-04,
    şube 04: 05.01.2016 saat 18:00 Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y4-04,
    SEC347 Model Uçak 2 
    şube 01 ve 02: 07.01.2016 saat 17:00 Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-04,
    SEC349 Model Uçak 3 
    şube 01: 08.01.2016 saat 17:00 Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y2-04

    Ders Sorumlusu:Noyan Kaygısız
  • SEC 247 TURİZM İNGİLİZCESİ 1. şube ve 2. şube final sınavı 30.12.2015 saat 18:00'de Edebiyat Fakültesi Alman dili ve Edebiyatı Bölümü B5 nolu derslikte (Ders işlenilen dersliklerde) yapılacaktır. Her iki şube birlikte sınav olacaklardır.
    Ders Sorumlusu Özgün Aslı ÖZDAĞLI
  • Erasmus için Almanca ve İletişim için Almanca derslerini alan öğrencilerin ödevlerini en son 05.01.2016 tarihinde saat 17.30'da (Salı günü)  B3 nolu derslikte (Hukuk Fakültesi Binası) teslim etmeleri gerekmektedir. Anılan tarihte teslim edilmeyen ödevler bir daha teslim alınmayacaktır.
    Ders Sorumlusu:Prof. Dr. Hasan Coşkun
  • SEC 460 Tıbbi Terminoloji dersinin genel sınavı 8 Ocak Cuma günü saat 13.00'de dersin işlendiği derslikte yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Sebahat Ekinci
  • SEC 432 Bilg Dest. Yapısal Analiz dersinin genel sınavını 30.12.2015 günü saat 09:30 da Matematik Bölümü -1 Animasyon Lab yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu:Nalan KALKAN
  • SEC262 Kişisel Bakım Ürün. Toksik Etkileri dersinin final sınavı 29.12.2015 Salı/12.40-14.30/S Salonunda,
    SEC222 Nanotoksikoloji dersinin final sınavı02.01.2016 Cumartesi/15.40-17.30 / Farma-3 dersliğinde, 
    SEC220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri  dersinin final sınavı 05.01.2016 Salı/13.40-15.30/ Farma - 3 dersliğinde yapılacaktır.
    Ders Sorumluları: Prof.Dr. Belma Gümüşel ve Prof. Dr. Nurşen Başaran 
  • SEC 426. 001 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin final sınavı 30/12/2015 / saat 10:00'da Geomatik Bölümü Derslik-1'de yapılacaktır.
    SEC 426. 002 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin final sınavı 30/12/2015 / saat 13:00'de Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • SEC 411.01 kodlu "Büro Yönetim Teknikleri" dersinin final sınavı 28.12.2015/saat 13.00'te Hukuk Fakültesi B-3'te yapılacaktır. 
    SEC 411.02 kodlu "Büro Yönetim Teknikleri" dersinin final sınavı 28.12.2015/saat 15.00'te Hukuk Fakültesi B-3'te yapılacaktır.
    SEC 411.03 kodlu "Büro Yönetim Teknikleri" dersinin final sınavı 28.12.2015/saat 17.00'te Hukuk Fakültesi D-1'de yapılacaktır.
    SEC 186.01 kodlu "Yönetimde İnsan İlişkileri" dersinin final sınavı 30.12.2015/saat 13.00'te Makine Mühendisliği Bölümü  B-402'de yapılacaktır.
    SEC 186.02 kodlu "Yönetimde İnsan İlişkileri" dersinin final sınavı 30.12.2015/saat 16.00'te Matematik Bölümü  D-02'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Dr. Bekir Sıtkı Erki
  • SEC187Anayasa Hukukunda İnsan Hakları adlı dersin GENEL (final) sınavı 23 Aralık Çarşamba günü Saat 17:30'da Hukuk Fakültesi A3-A4 Amfilerinde gerçekleştirilecektir.
    SEC 188Çocuk İstismarı ve Çocuğun Korunması adlı dersin GENEL (final) sınavı  23 Aralık Çarşamba Saat 16:00'da Hukuk Fakültesi A2-A4 Amfilerinde gerçekleştirilecektir.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU
  • SEÇ 271 İş Sağlığı ve Güvenliği dersinin final sınavı 01 ve 02 şubeleri için 7 Ocak Perşembe günü Saat 09:30'da yapılacaktır.
    Ders Sorumuları:   Prof. Dr. Ali Naci Yıldız, Prof. Dr. Hülya Yavuz Ersan
  • ADY FİNALİ
    Final sınavımız, 2.final haftası olan 5 Ocak(Salı) 2016 günü 01 ve 02 şubeler için ders saatlerinde ve dersliklerinde yapılacaktır.
  • Öğrencilerimize duyurulur: 
    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü tarafından, 2015-2016 Güz döneminde açılmış olan derslerimizin FİNAL tarihleri, sayfamızda ayrıca ilan edilmediği sürece, Final Sınavlarının İlk Haftasında, dersin yapıldığı gün, saat ve derslikte yapılacaktır.
  • 2015-2016 Öğretim Yılı Bahar döneminde Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü bünyesinde ders açmak isteyen öğretim elemanlarımızın 06. 01. 2016  tarihine kadar açmayı düşündükleri derslere ve öğretim elemanlarının iletişim bilgilerine ait birimimiz sayfasında bulunan Form 3 ve Form 4 belgelerini doldurup, secmeli@hacettepe.edu.tr adresine göndermeleri rica olunur.
    Saygılarımızla.
  • SEC 242 Eğitici Ahşap Oyuncaklar ve SEC 246 Kültürlerarası Etkileşimde Ahşabın Önemi derslerinin Genel Sınavları; 08 Ocak 2016 tarihinde, bu derslerin yapıldığı derslikte ve ders saatlerinde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. İlker Usta
  • SEC 338 01 Çocuklarda Engelsiz Yaşam dersi (Doç. Dr. Akmer Mutlu)nin final sınavı, 7 Ocak 2016 Perşembe günü saat 9:30-10:30 arasında Amfi 1 de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Akmer Mutlu".
  • Fatma Emel Yavuz'un ve Berna Akçağ'ın Tıp Fakültesinde Cumartesi ve Pazar 12-13 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan dersleri Açık Öğretim Fakültesi sınavları nedeniyle iptal edilmiştir.

    Kumaş Boyama ve Süsleme ( Fatma Emel Yavuz)
    İzleyici Etiği ve Eleştiri ( Berna Akçağ)
    Eleştirel Film Okuma ( Berna Akçağ)
  • 23 Kasım 2015 Pazartesi günü olan SEC413.01 Almanca Masallar ve 24 Kasım 2015 Salı günü olan SEC193.01 Almanca Konuşma dersleri -daha sonra telafisi yapılmak üzere- belirtilen tarihlerde yapılamayacaktır.
    Ders Sorumlusu: Hatice Zirek
  • SEC441.01 KLARNET ENSTRÜMANI EĞİTİMİ HAKAN EMRE ZİYAGİL CUMARTESİ 09.30-11.30 HUKUK FAKÜLTESİ AMFİ D/1
    SEC441.02 KLARNET ENSTRÜMANI EĞİTİMİ HAKAN EMRE ZİYAGİL CUMARTESİ 11.30-14.00 HUKUK FAKÜLTESİ AMFİ D/1
    SEC441.03 KLARNET ENSTRÜMANI EĞİTİMİ HAKAN EMRE ZİYAGİL CUMARTESİ 14.00-16.30 HUKUK FAKÜLTESİ AMFİ D/1
    SEC442.01 GİTAR ENSTRÜMANI EĞİTİMİ HAKAN EMRE ZİYAGİL PAZAR 10.00-12.30 HUKUK FAKÜLTESİ AMFİ D/1
    SEC442.02 GİTAR ENSTRÜMANI EĞİTİMİ HAKAN EMRE ZİYAGİL PAZAR 12.30-15.00 HUKUK FAKÜLTESİ AMFİ D/1
    SEC442.03 GİTAR ENSTRÜMANI EĞİTİMİ HAKAN EMRE ZİYAGİL PAZAR 15.00-17.30 HUKUK FAKÜLTESİ AMFİ D/1
    SEC442.04 GİTAR ENSTRÜMANI EĞİTİMİ HAKAN EMRE ZİYAGİL PAZAR 17.30-20.00 HUKUK FAKÜLTESİ AMFİ D/1
  • Prof. Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU'nun vermekte olduğu dersleri alan öğrenciler;

    SEC187 Anayasa Hukukunda İnsan Hakları dersinin ara sınavında Prof. Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU'nun  ANAYASA HUKUKU kitabının 8.,9.,10. bölümlerinden (263-390 sayfaları arasından)sorumludurlar.
    SEC188 Çocuk İstismarı ve Çocuğun Korunması dersinin ara sınavında Prof. Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU'nun  ÇOCUK HAKLARI HUKUKU kitabının 3.,4.,6. bölümlerinden ve 7. bölümün 267-283 sayfaları arasından (124-194 sayfaları ve 233-283 sayfaları arasından)sorumludurlar.
  • SEC426. 001 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin ara sınavı 25/11/2015 / saat 10:00'da Geomatik Bölümü Derslik-1'de yapılacaktır.
    SEC426. 002 kodlu "Enerji Tasarrufu ve Verimliliği" dersinin ara sınavı 25/11/2015 / saat 13:00'de Kimya Bölümü Derslik-O'da yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Öğr.Gör. Murat KORKMAZ
  • Prof. Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU'nun vermekte olduğu SEC187 Anayasa Hukukunda İnsan Hakları ve SEC188 Çocuk İstismarı ve Çocuğun Korunması dersleri sınav haftası olması nedeniyle 18 KASIM ÇARŞAMBA günü yapılamayacaktır. Öğrencilerimize duyurulur
  • SEC 411.01 kodlu "Büro Yönetim Teknikleri" dersinin ara sınavı 23.11.2015 / saat 13:00'te Hukuk Fakültesi B3'te yapılacaktır
  • SEC 411.02 kodlu "Büro Yönetim Teknikleri" dersinin ara sınavı 23.11.2015/ saat 15:00'te Hukuk Fakültesi B-3'te yapılacaktır
  • SEC 411.03 kodlu "Büro Yönetim Teknikleri" dersinin ara sınavı 23.11.2015/ saat 17:00'de Hukuk Fakültesi D-1'de yapılacaktır
  • SEC 186.01 kodlu "Yönetimde İnsan İlişkileri" dersinin ara sınavı 25.11.2015 / saat 13:00'te Makine Mühendisliği Bölümü B-402'de yapılacaktır
  • SEC 186.02 kodlu "Yönetimde İnsan İlişkileri" dersinin ara sınavı 25.11.2015 / saat 16:00'da Matematik Bölümü D-02'de yapılacaktır
  • SEC 338 Şube 1 Çocuklarda Engelsiz Yaşam Dersinin 1. Vizesi, 19 Kasım Perşembe Saat 09:00'da
    Amfi 1'de (dersin yapıldığı salonda) yapılacaktır. 
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Akmer Mutlu
  • Prof. Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU'nun vermekte olduğu;
    SEC187 Anayasa Hukukunda İnsan Hakları adlı dersin ara sınavı 25 KASIM ÇARŞAMBA SAAT 10:00'da HUKUK FAKÜLTESİ KONFERANS SALONUNDA gerçekleştirilecektir.
    SEC 188 Çocuk İstismarı ve Çocuğun Korunması adlı dersin ara sınavı 25 KASIM ÇARŞAMBA SAAT 14:00'de HUKUK FAKÜLTESİ KONFERANS SALONUNDA gerçekleştirilecektir.
  • SEÇ 262 Kişisel Bakım Ürün. Toksik Etki. dersinin ara sınavı 09.11.2015 Pazartesi /10.40-12.30/S Salonunda,  SEÇ 222 Nanotoksikoloji  dersinin ara sınavı 10.11.2015, Salı/10.40-12.30 / Dekanlık Seminer Salonunda,
    SEÇ 220 Bitkisel Ürünlerin Toksik Etkileri dersinin ara sınavı ise  10.11.2015,  Salı/13.40-15.30/ Farma - 3 Dersliğinde yapılacaktır.
    Eczacılık Anabilim Dalı başkanı Prof.Dr.Belma GÜMÜŞEL
  • 15.10.2015 tarihinde 8:40-10:30 saatleri arasında yapılacak olan ÇOCUKLARDA ENGELSİZ YAŞAM DERSİ ŞUBE 1-DOÇ. DR. AKMER MUTLU İPTAL OLMUŞTUR.
  • SEC 340-1 Bel Boyun Sağlığı sınav tarihleri aşağıdaki gibidir.
    1. Ara Sınav 12.11.2015
    Final Sınavı 07.01.2016
  • 8 Ekim 2015 tarihinde Neslihan SOYLU'nun Almanca Kısa Hikayeler ve Almanca Fabllar dersi yapılamayacaktır. Sonradan telafi dersi yapılacaktır.
  • SEC338-01 kodlu Çocuklarda Engelsiz Yaşam dersi, 08.10.2015 tarihinde yapılmayacaktır. 
    15.10.2015 tarihinde devam edecek olan ders saat 9:00 da Amfi 1 de başlayacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Akmer Mutlu
  • ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!!!
    SEC367 Öğrenciler için Liderliğe Giriş dersinin 3. Şubesinin Günü ve saati: PERŞEMBE 14.00-17.00 olarak değiştirilmiştir.
  • "SEC 208 Meraklısı için Felsefe" dersinin genel sınavı 27 Ağustos Perşembe günü saat 09.30'da Hukuk Fakültesinin A-4 Amfisinde;
    "SEC323 İnsan Hakları" dersinin genel sınavı da 28 Ağustos 2015 Cuma günü aynı saat ve yerde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. İsmail H.Demirdöven
  • Sayın Hocalarımız,

    2015-2016 Güz döneminde kooridnatörlüğümüz bünyesinde açmak istediğiniz seçmeli dersler için gerekli formları (Form 3 ve Form 4'leri) doldurarak, en geç  14 Ağustos 2015 tarihine kadar birimimizin elektronik postasına göndermeniz rica olunur.
  • 2014-2015 Yaz Okulu Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğümüzce açılan "SEC164 Yaratıcı Drama" dersinin günü ve saati değişmemiştir.
    Ders programda ilan edildiği üzere Çarşamba günleri saat 13.00-15.30 satleri arasında, Sıhhıye Kampüsü Sağlık Kafe 7 Nolu Sınıf Aynalı Salon'da yapılmaya devam edilecektir.
  • SEC 314 Klasik Müzikle İngilizce II dersinin bütünleme sınavının 18.06.2015 tarihinde saat 10.30 da Yabancı Diller Yüksekokulu 20 no'lu sınıfta yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Serkan Balemir
  • SEC 390-02 İngilizce Temel Hukuk Kavramları dersinin bütünlemesinin 16.06.2015 saat 10.00'da Yabancı Diller Yüksek Okulu Zemin Kat C-blok 09 nolu sınıfta yapılacaktır.
    SEC 307-02 Türkçe-İngilizce Çeviri dersinin bütünlemesi ise ödev teslimi şeklinde 19.06.2015 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.
    Ders Sorumlusu: Özgün Aslı Özdağlı"
  • SEC367 Öğrenciler İçin Liderliğe Giriş Dersi Bütünleme Sınav Tarihi tüm şubeler için 16 Haziran 2015 tarihinde Beytepe Yabancı Diller (YDYO) C Blok 1.Kat , 15 nolu derslikte SAAT 13:30 da olacaktır.Sınav Final sınavında da olduğu gibi SÖZLÜ SUNUM şeklinde olacaktır.
  • SEC345 Model Uçak 1 ve SEC347 Model Uçak 2 derslerinin bütünleme sınavları, 18.06.2015 Perşembe günü saat 11:00 'de Jeoloji Mühendisliği Bölümü Y3-10 dersliğinde yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Noyan Kaygısız
  • Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğümüzce açılan derslerden, sayfamızda ilan edilmeyen derslerin bütünleme sınavları o dersin her zamanki ders gününde, saatinde ve yerinde yapılacaktır.
  • SEC169 Akademik Konuşma Becerileri dersinin bütünleme sınavı 17 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 10.00'da Yabancı Diller Yüksek Okulu Zemin Kat Derslik 4'de yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Nazlınur Göktürk
  • SEC340 Bel Boyun Sağlığı  dersinin bütünleme sınavı  19 Haziran 2015 Cuma günü Poliklinikler Ek binasında (Eski Diş Hekimliği Fakültesinde) saat 12:30 ile 13:15 arasında yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire KÖSE
  • SEC162 Tiyatro ve Tasarım dersinin bütünleme sınavı 17 Haziran 2015 Çarşamba günü saat:11.00'de Yıldız Amfi M3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Sevcan Akıncı
  • SEC171.01 ve SEC206.01 derslerinin bütünleme sınavları 15 Haziran 2015 Pazartesi günü saat 10.00'da Sıhhıye Kampüsü Seçmeli Dersler Derslik 3'te yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Ayten Kaplan
  • SEC283 Yaratıcı Hikaye Yazımı ve Teknikleri dersinin bütünleme sınavı 19 Haziran 2015 Cuma günü saat 10:00'da YDYO 1.Kat A Blok D:18'de yapılacaktır.
    SEC452 Özgün Hikaye Yazımı dersinin bütünleme sınavı 19 Haziran 2015 Cuma günü saat 13:00'da YDYO 1.Kat A Blok D:18'de yapılacaktır.
  • SEC220 Bitkisel Ürünlerin Toksit Etkileri dersinin bütünleme sınavı, 16.06.2015, saat 09.30'da Farmasötik Toksikoloji A.B.Dalı Seminer Salonu'nda, 
  • SEC222 Nanotoksikoloji dersinin bütünleme sınavı, 16.06.2015, saat 13.30'daFarm.Toksikoloji A.B.Dalı Seminer Salonu'dan yapılacaktır".
  • SEC204 Yunan ve Roma Mitolojisi ve SEC269 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler derslerinin bütünleme sınavları, 17 Haziran 2015, saat:11.00'de Yıldız Amfi M3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Seyda Hilal Erbilgin
  • SEC353 Dünya Sinema Tarihi dersi bütünleme sınavı 17 Haziran günü saat 13.00'da Yabancı Diller Yüksek Okulu Zemin Kat Derslik 1'de yapılacaktır.
    SEC355 Türk Sinema Tarihi dersi bütünleme sınavı 17 Haziran günü saat 13.00'da Yabancı Diller Yüksek Okulu Zemin Kat Derslik 1'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Ebru Serap Erdoğan
  • SEC363 Rönesanstan Günümüze Tiyatro Tarihi dersi bütünleme sınavı 17 Haziran günü saat 13.00'da Yabancı Diller Yüksek Okulu Zemin Kat Derslik 2'de yapılacaktır.
    SEC444 Almanca Gramer Eğitimi dersi bütünleme sınavı 17 Haziran günü saat 13.00'da Yabancı Diller Yüksek Okulu Zemin Kat Derslik 3'de yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Zübeyde Sinem Duru
  • 2014-2015 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Genel Sınavlarında Yapılan Değişiklikler Hakkında
  • SEC449 Kulak Gelişimi Anomalileri ve Histolojisi isimli dersinin final sınavı 5 Haziran 2015 saat 13.40 da yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Doç.Dr. Dilara Zeybek
  • SEÇ 208 ve SEÇ 323 derslerinin bütünleme sınavları, bütünleme sınavları haftasında (15 - 19 Haziran 2015) dersin yapıldığı yer, gün ve saatte yapılacaktır. Bilginize...
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr.İsmail H.Demirdöven
  • SEC 247 Turizm İngilizcesi dersinin finali 31 Mayıs 2015 Pazar günü, saat 17:00'de Yabancı Diller Yüksek Okulu C-Blok Zemin Kat 09 nolu sınıfta,
    SEC 390 İngilizce Temel Hukuk Kavramları ve Terimleri dersinin finali, 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 09:00'da Yabancı Diller Yüksek Okulu C-Blok Zemin Kat 09 nolu sınıfta yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Özgün Özdağlı
  • Değerli Hocalarımız,

    2014-2015 Yaz Okulu dönemi için açılmasını istediğiniz derslerinizi, 28 Mayıs 2015 tarihine kadar Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünün internet sayfasındaki  FORM 4'ü doldurarak elektronik posta yoluyla birimimize ulaştırmanız rica olunur.  İyi Çalışmalar Dileğimizle.
  • SEC373.01 İletişim için Almanca dersini alan öğrencilerin çalışmaları hakkında bugün içinde  acilen dersin hocası ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.
    Ders sorumlusu: Prof. Dr. Hasan Çoşkun   
  • Model Uçak dersleri Genel Sınav tarihleri aşağıdaki gibidir:

    SEC345 Model Uçak 1 dersi genel sınavı;
    şube 01 ve 02:   29.05.2015 saat 16:00 Jeoloji Mühendisliği y2-02
    şube 03 ve 04:   29.05.2015 saat 15:00 Jeoloji Mühendisliği y2-02

    SEC347 Model Uçak 2 dersi genel sınavı;
    şube 01:     28.05.2015 saat 16:00 Jeoloji Mühendisliği y2-02
    şube 02:     02.06.2015 saat 16:00 Jeoloji Mühendisliği y2-02
    şube 03:     01.06.2015 saat 13:00 Jeoloji Mühendisliği y2-02
    Ders Sorumlusu: Noyan Kaygısız
  • SEC340 Boyun ve Bel Sağlığı dersi final sınavı 30 Mayıs Cumartesi 2015 tarihinde Saat: 10.00-11.00 arasında Tıp Fakütesi Turuncu Amfide yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Nezire Köse
  • "SEC 438.01 Amatör Denizcilik ve Yelkencilik Uygulamaları dersi final tarihi:
    01.06.2015 Pazartesi, Saat: 17:30,

    SEC 438.02 Amatör Denizcilik ve Yelkencilik Uygulamaları dersi final tarihi:
    03.06.2015 Çarşamba, Saat: 17:30 tarihinde YDYO'daki dersliklerinde yapılacaktır."

    Sınav konularına şimdiye kadar işlenen tüm konular dahildir.
    Kaynaklara üniversitemizin kırtasiyelerinden dersin adını söyleyerek ulaşabilirsiniz.
    Ödevlerinizi ise finale gelirken imza karşılığı teslim edebilirsiniz.
    Ders Sorumlusu: İ. Özgür Türkalp
  • Ders sorumlusu tarafından farklı bir şekilde ilan edilmediği sürece, Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü bünyesinde açılan SEC kodlu derslerin Final Sınavları 1. Final Haftasında (25 Mayıs 2015 Pazartesi- 31 Mayıs 2015 Pazar) ilgili derse ait derslikte aynı gün ve saatte yapılacaktır.
  • SEC 411.01  Büro Yönetim Teknikleri dersinin final sınavı 25 Mayıs 2015 Saat: 17:15  06 nolu sınıfta, SEC 411.02  Büro Yönetim Teknikleri dersinin final sınavı 27 Mayıs 2015 Saat: 17: 15 07 nolu sınıfta yapılacaktır. Ders sorumlusu: Dr.Bekir Sıtkı Erki
  • SEÇ 271 İş sağlığı ve Güvenliği dersi 2 nolu şubesinin final sınavı (Sıhhiye Kampüsü) 4 Haziran 2015 Perşembe günü saat 9.30 da Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Salonlarında (dersin işlendiği salon) yapılacaktır. Ders Sorumlusu: Prof. Dr. Ali Nacı Yıldız
  • SEC363 Rönesanstan Günümüze Tiyatro Tarihi 01-02-03 şubeleri için final sınavları 5 Haziran 2015 tarihinde, 1. Şube için: 13.00-14.30, 2. Şube için: 14.30-16.00, 3. Şube için: 16.00-17.30 saatlerinde her zamanki derslik olan Yıldız Amfi M1’de yapılacaktır.  Herkesin kendi şubesinde sınava girmesi şarttır. Ders Sorumlusu: Aynur Demircan
  • TURİZM TASARIMLARI (SEC 389)Dersinin Final sınavı 25 MAYIS 2015 günü Saat 11.00 de Yıldız Amfi M4 Sınıfında yapılacaktır.
  • TURİZM VE KÜLTÜR İLETİŞİMİ (SEC 419) Dersinin final Sınavı 25 MAYIS 2015 günü Saat 17.00'de Hukuk Fakültesi D2 Sınıfında yapılacaktır.
  • SEC321/1 Koruma Biyolojisi
    FİNAL: 01.06.2015 Pazartesi saat:10:00-11:50 BD7 dershanesi
    BÜTÜNLEME: 18.06.2015 Perşembe saat:15:00-16:50 BD4 dershanesi
  • SEC 367 Öğrenciler için Liderliğe Giriş dersinin Final Sınav  tarihleri :
    SEC367 Grup I,   3 Haziran 2015 Çarşamba saat 17:30 YDYO 1 Kat C Blok derslik 15
    SEC367 Grup 2.  4 Haziran 2015 Perşembe saat 14:30 YDYO Bodrum Kat Toplantı odası
    SEC367 Grup 3.  3 Haziran  2015 Çarşamba  saat 14:30 YDYO Bodrum Kat Toplantı odası
  • "SEC 433 kodlu "Ebru Sanatı" dersini alan öğrencilerin, ders değerlendirmelerinin yapılabilmesi için hazırladıkları işlerle birlikte 4-10 MAYIS haftasındaki ders saatlerinde atölyeye gelmeleri gerekmektedir.
    Ders Sorumlusu: SEVİM SAĞDIÇ.
  • SEC 340- Bel ve Boyun Sağlığı dersinin Şube 1 için ara sınavı 14 Nisan 2015 tarihinde saat 15:40-16:45 de yapılacaktır.
  • Öğrencilerimizin Dikkatine!
    İlan edilen 2014-2015 Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü Bahar Dönemi programında bulunmayan ve bu dönem açılmayan dersleri lütfen kodlamayınız! Bu şekilde kodladığınız dersleri üzerinizden lütfen siliniz!
  • SEC338 Çocuklarda Engelsiz Yaşam Şube 2 Bütünleme sınavı 30 Ocak 2015 Cuma saat 8:30 da Fizyoterapi 1 T1 dersliğinde yapılacaktır.
  • SEC 344 Engellilerde Fiziksel Aktivite dersinin bütünleme sınavı 30 Ocak 2015 saat günü saat 15.30'da HÜ SBF FTR Bölümü 2T1 sınıfında yapılacaktır.
  • 20.01.2015 TARİHİNDE YAPILAN OKUTMAN KADROSU GİRİŞ SINAVI SONUÇ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ.
  • SEC307.01 İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ dersinin bütünleme sınavı 27 OCAK 2015 SALI günü saat 09:30'da Yabancılar Diller Yüksek Okulu 1.Kat C Blok 1 No'lu Oda'da yapılacaktır.
  • SEC353 Dünya Sinema Tarihi ve SEC355Türk Sinema Tarihi derslerinin bütünleme sınavları 26 Ocak Pazartesi günü saat 13.00 de Yıldız Amfi'de yapılacaktır.
  • SEC171 Türk Halk Müziği dersinin bütünleme sınavı 26.Ocak tarihinde saat 17.30 da yapılacaktır.
  • SEC 345 Model Uçak 1 dersinin Bütünleme Sınavı 28 ocak 2015 tarihinde saat 13:00'te Y2-04 (jeoloji müh.) dersliğinde yapılacaktır.
  • SEC165 Tiyatro Tarihi ve SEC357 Geleneksel Türk Tiyatrosu derslerinin bütünleme sınavları 26 OCAK 2015 İSTATİSTİK BÖLÜMÜ BİLGİSAYAR LABORATUVARında SAAT 13:00'da yapılacaktır.
  • SEC204 Yunan ve Roma Mitolojisi, SEC269 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler, SEC162 Tiyatro ve Tasarım 01/02/03/04/05/06/07/08 şubeleri bütünleme sınavları, 28.01.2014 tarihinde, Yıldız Amfi M10, saat: 09.00'da yapılacaktır.
  • SEC 389 TURİZM TASARIMLARI dersinin güz dönemi bütünleme sınavı 27 OCAK 2015 günü 14.30'da Yabancı Diller Yüksek Okulu (Seçmeli Dersler Koordinatörlüğü) 'nda yapılacaktır.
  • Değerli Öğrencilerimiz
    İlan edilen dersler haricindeki Koordinatörlüğümüze ait derslerin Bütünleme sınavları 26-30 Ocak 2015 tarihleri arasında derslerin gün, saat ve dersliklerinde yapılacaktır.
  • 2014-2015 Güz Döneminde Birimimizde Ders Açan Öğretim Elemanlarının Dikkatine;
    Güz dönemi not çizelgelerinin en geç 21 Ocak 2015 tarihine kadar Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğüne ıslak imzalı 2 nüsha olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Çıktı alırken tüm sayfalara imza atılmasına dikkat edilmelidir
  • SEC166 Tiyatro dersinin bütünleme sınavı 26. Ocak 2015, Pazartesi, 17.40. Merkez Yer. Seçmeli Dersler Koord. Derslik: 2
  • SEC167 Diksiyon dersinin bütünleme sınavı26. Ocak 2015, Pazartesi, 17.40. Merkez Yer. Seçmeli Dersler koord. Derslik: 1 'de yapılacaktır.
  • Okutman Alımı Ön Değerlendirme Sonuçları
  • SEC 367 Öğrenciler için Liderliğe Giriş dersinin bütünleme sınavı 27 Ocak 2015 Salı saat 10:00 da YDYO Binası 1.Kat C Blok 02 nolu derslikte yapılacaktır.
  • Değerli Hacettepeliler,
    2014-2015  Öğretim yılı Bahar döneminde Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü bünyesinde bulunan mevcut derslerden ders açmak isteyen öğretim elemanlarımızın web sitemizde bulunan Dönemlik Ders Açma Teklif Formunu ( Form 4 ) doldurmaları, yeni ders önerisi vermek isteyen öğretim elemanlarımızın ise 23.01.2015 tarihine kadar açmayı düşündükleri derslerin Bologna Uyum Süreci Ders Bilgi Formlarını ( Türkçe / İngilizce ) Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğüne ve secmeli@hacettepe.edu.tr adresine iletişim bilgileri ( telefon - e-posta )  ile beraber göndermeleri arz / rica olunur.
  • SEC 344 kodlu "Engellilerde Fiziksel Aktivite" dersinin sınavı 12 Ocak 2015 pazartesi saat:15.00 de Amfi 1 de yapılacaktır.
  • Sec269 Görsel Sanatlarda İkonografik İncelemeler Dersi final sınavı 7 Ocak 2015, ders saatinde,Hukuk Fakültesi A4 de yapılacaktır.
  • SEC(637)-340-Şube 1 Bel Boyun Sağlığı dersinin final sınavı 06.01.2015 tarihinde saat 17:00-17:30'da Amfi 2'de (Eski Diş Hek. Fak.) yapılacaktır.
  • SEC 345 Model Uçak 1 dersinin Genel Sınavı 09 ocak 2015 tarihinde saat 16:15'te Y2-02 (Jeoloji Müh.) dersliğinde yapılacaktır.
  • SEC 389 Turizm Tasarımları dersinin genel sınavları, 01 Grubu için 7 OCAK 2015 Saat 11.00'de Eğitim Fakültesi B 203 Sınıfında, 02 Grubu için 5 OCAK 2015 Saat 14.00'de Hukuk Fakültesi D 1 Sınıfında yapılacaktır.
  • Değerli Öğrencilerimiz
    İlan edilen dersler haricinde Koordinatörlüğümüze ait derslerin genel sınavları 1. final haftasında (5-11 Ocak 2015) dönem içindekilerle aynı gün, saat ve dersliklerde yapılacaktır.
  • SEC338 Şube 2 Çocuklarda Engelsiz Yaşam Dersinin genel(final) sınavı 8 Ocak 2015 tarihinde 8:40-9:30 saatleri arasında dersin yapıldığı derslikte (Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 1T1 nolu derslikte) yapılacaktır.
  • SEC367 "Öğrenciler için Liderliğe Giriş" dersinin genel sınavı aşağıdaki gün ve saatlerde yapılacaktır.
    SEC367.01 şubesinin sınavı 24.12.2014, saat 17:30'da YDYO 1. Kat C Blok Derslik 14,
    SEC367.02 şubesinin sınavı 25.12.2014, saat 14:30'da YDYO Bodrum Kat C Blok Toplantı Salonu,
    SEC367.03 şubesinin sınavı 24.12.2014, saat 15:00'de YDYO Bodrum Kat C Blok Toplantı Salonunda yapılacaktır.
  • SEC344.01-Engellilerde Fiziksel Aktivite dersinin sınavı 26 Kasım 2014 tarihinde 15:40-17:00 saatleri arasında dersin yapıldığı derslikte uygulanacaktır.
  • SEC-340-Şube 1 Bel ve Boyun Sağlığı dersinin ara sınavı dersin yapıldığı derslikte 25 Kasım 2014 tarihinde saat 15:40-16:40'da yapılacaktır.
  • SEC212 Uygarlık Tarihi dersini alan öğrencilerin 28.10.2014 tarihindeki ders için dersi veren öğretim elemanı ile görüşmeleri gerekmektedir.
  • 2014-2015 Güz Dönemi Programı (31.10.2014)
  • SEC 340.01 şubeli bel boyun dersi eski diş hekimliği amfi 2 de Salı saat 15:40-17.30 olacaktır...
  • Geleneksel el sanatlarından Sedef Kakmacılık sanatını yaşatmak için birimimizde 2013-2014 Güz ve Bahar Dönemlerinde ders veren sayın hocamız Erol Kadıoğlu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı ve sabır dileriz.
  • Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünce 2014-2015 Güz Döneminde Spor Bilimleri Fakültesinde açılan dersler
  • 2014-2015 Güz Döneminde açılan GELENEKSEL KEÇE SANATI dersimize ait bilgiler için tıklayınız.
  • 2014-2015 Güz Döneminde açılan GELENEKSEL CAM BONCUK SANATI dersimize ait bilgiler için tıklayınız.
  • 2013-2014 ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ AÇILAN SEÇMELİ DERSLER (08.07.2014)
  • Yaz döneminde Dr. Serhat KÜÇÜK tarafından açılan SEC258 Bilim Tarihi I dersinin, günü ve saati aynı kalmakla birlikte, yeri Yıldız Amfi M10 olarak değişmiştir.
  • 2013-2014 ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİ AÇILAN SEÇMELİ DERSLER (23.06.2014)
  • 2013-2014 Bahar dönemi SEC kodlu derslerin farklı gün ve saatte yapılacak olan bütünleme sınavları - 16.06.2014
  • 2013-2014 BAHAR DÖNEMİ BİRİMİMİZDE DERS AÇAN ÖĞRETİM ELEMANLARININ DİKKATİNE;
    Bahar dönemi notlarının en son 11.06.2014 tarihinde saat: 17:00 'a kadar sisteme girilmesi gerekmektedir. Bahar dönemi not çizelgelerinin ise en geç 12 Haziran 2014 tarihine kadar Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğüne ıslak imzalı 2 nüsha olarak teslim edilmesi gerekmektedir.  Çıktı alırken tüm sayfalara imza atılmasına dikkat edilmelidir.
  • SEÇMELİ DERSLER BİRİMİ KOORDİNATÖRLÜĞÜNE BAĞLI SEC KODLU DERSLERİN 2013-2014 BAHAR DÖNEMİ BÜTÜNLEME SINAVLARI 14-20 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA DERS GÜNÜ, SAATİ VE YERİNDE YAPILACAKTIR. FARKLI GÜN VE SAATLERDE YAPILACAK OLAN SINAVLAR DAHA SONRA İLAN EDİLECEKTİR.
  • 2013-2014 Bahar Döneminde Birimimizde Ders Açan Öğretim Elemanlarının Dikkatine;
    Bahar dönemi not çizelgelerinin en geç 12 Haziran 2014 tarihine kadar Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğüne ıslak imzalı 2 nüsha olarak teslim edilmesi gerekmektedir.  Çıktı alırken tüm sayfalara imza atılmasına dikkat edilmelidir.
    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü
  • SEC 254 kodlu PREHİSTORİK SANAT dersinin final sınavı 06 Haziran 2014 Cuma günü saat 15:00'de B12 2K 205 nolu sınıfta yapılacaktır.
  • SEC 165 kodlu TİYATRO TARİHİ dersinin final sınavı 03 Haziran 2014 Salı aynı ders yeri ve saatinde yapılacaktır.
  • SEC 393 kodlu İŞİTME BOZUKLUKLARINDA MÜZİK TERAPİ dersinin (Şube 1 ve Şube 2) final sınavı 28 Mayıs Çarşamba ve 29 Mayıs 2014 Perşembe saat 10:00'da aynı derslikte yapılacaktır.
  • SEC 234 MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ SANAT VE EDEBİYATI dersinin final sınavı dersin yapıldığı gün ve saatte (26. Mayıs 2014) Saat 9:00--10:30'da aynı derslikte yapılacaktır.
  • Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğüne bağlı SEC kodlu derslerin 2013-2014 Bahar Dönemi Genel Sınavları, genel sınavların ilk haftası olan 26 Mayıs - 01 Haziran tarihleri arasında ders gün ve saatinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında yapılamayacak olan sınavlar hakkında ders sorumluları tarafından bilgilendirme yapılacak ve web sitemizden de daha sonra ilan edilecektir! 
  • SEC396 kodlu Alman Medeni Hukuku II dersini alan öğrencilerin dikkatine!!  1. ara sınav 16.04.2014 tarihinde saat 13: 00 da başlamak üzere dersin verildiği Hukuk Fakültesi D1 numaralı dersliğinde yapılacaktır.
  • SEC367-340  Bel ve Boyun Sağlığı  Dersini alan öğrencilerin dikkatine!!   15 Nisan 2014 tarihinde yapılacak olan Ara Sınav, 29 Nisan 2014 Salı günü 15:40-17:40 saatleri arasında (Ders saatinde) yapılacaktır. 15 Nisan 2014 tarihinde ders yapılmayacaktır.
  • BAHAR DÖNEMİ DERS PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTIR!!! (01.04.2014)
    SEÇMELİ DERSLER KOORNİNATÖRLÜĞÜ'NCE 2013-2014 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİNDE VERİLECEK DERSLER
  • KONTENJANI BOŞ OLAN DERSLERİMİZ MEVCUTTUR. ÖĞRENCİLERİMİZ BU DERSLERİ KODLAYABİLİRLER!
  • SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BAHAR DÖNEMİ DERS PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTIR!!! (21.02.2014)
    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü'nce 2013 - 2014 Öğretim Yılı Bahar Döneminde Spor Bilimleri Fakültesi'nde Verilecek Dersler
  • Öğrencilerimizin Dikkatine:
    "SEÇMELİ DERSLER BİRİMİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ'nce açılan dersler ders sorumlularından gelen bilgiler doğrultusunda sürekli güncellenmektedir. Listemize yeni dersler eklenmiştir ve kontenjan artırımı gerçekleşmiştir. Son güncellemeleri lütfen buradan takip ediniz."
  • Öğrencilerimizin Dikkatine:
    Seçmeli Derslerin Kodu 637'dir.
  • SEC122 DERSİNİN 02,03 ŞUBELERİNDE KAYITLI OLAN ÖĞRENCİLER YENİ BİR DERSE YÖNLENDİRİLECEKTİR. BU ÖĞRENCİLERİN SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ'NDE FATİH ÇOŞKUN İLE İLETİŞİME GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR.
  • SEC223 kodlu dersin bütünleme sınavı 03.07.2013 tarihinde saat 14'te yapılacaktır.
  • 2012-2013 Yaz Dönemi'de açılacak seçmeli derslerin bilgisine buradan erişebilirsiniz
  • Sevgili Öğrenciler, Seçmeli derslerin bütünleme sınavı bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
  • SEC 254 Prehistorik Sanat dersinin bütünlemesi 03.07.2013 Çarşamba günü saat 10:00-11:00 arasında B12 2K 203 nolu sınıfta yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Yrd. Doç. Dr. Neyir Kolankaya-Bostancı
  • Sayın Ders Sorumluları,
    Henüz genel sınav beyanında bulunmamış olan hocalarımızın ekteki formu doldurarak Maaş Tahakkuka gönderilmek üzere acilen Birimimize ULAŞTIRMALARI rica olunur.
  • Sayın Ders Sorumluları,
    2012-2013 Bahar Yarıyılı sınavlarının sonuçlarının en geç 24 Haziran 2013 pazartesi günü ıslak imzalı 2 nüsha halinde birimimize ulaştırılması rica olunur.
  • Sevgili Öğrenciler,
    SEC kodlu derslerin final sınavı bilgilerine buradan erişebilirsiniz. Sorun halinde lütfen ders sorumlusu ile iletişime geçiniz.
  • Sayın Hocalarımız,
    Sadece birimize bağlı ders veren hocalarımızın, 15 Mayıs 14 Haziran arasında yaptıkları derslerin puantaj bilgilerini doldurarak 19 HAZİRAN ÇARŞAMBA  gününe kadar BİRİMİMİZE iletmeleri önemle rica olunur
  • Fakültemiz öğretim elemanlarından 2012-2013 öğretim yılı güz ve/veya bahar dönemlerinde seçmeli ders açmış olup aynı ders/derslerin 2012-2013 yaz döneminde açılmasını arzu eden hocalarımızın ekteki talep formlarını 13.06.2013 mesai bitimine kadar birimimize elektronik posta yoluyla iletmeleri rica olunur.
    Form1
    Form2
  • Seçmeli Dersler Biriminde ders veren öğretim elemanları ve ders alan öğrencilerin dikkatine: Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü 2012-2013 bahar dönemi final sınavları 13-19 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Bilginize sunulur.
  • SEC224 Uluslararası Vergi Hukuku dersi 3 Haziran 2013 Pazartesi tarihinde yapılamayacaktır. Dersi alan öğrencilerimize duyurulur.
  • "SEC 340 Bel ve Boyun Sağlığı" Dersi nin ara sınavı 14 Mayıs 2013 (yarın) tarihinde saat 15:30-16:30'da Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde, 2T1-2T2-3T1 numaraları dersliklerde yapılacaktır.
    Ders Sorumlusu: Doç. Dr. Nezire KÖSE
  • SEC264 Uluslararası Spor Hukukuna Giriş dersinin ara sınavı 29 Nisan 2013 tarihinde saat 12:00 ile 13:00 arasında yapılacaktır. Öğrencilerin sınavın yer bilgisi ile Ders Sorumlusu Yrd. Doç. İlker Mutlu ile görüşmeleri gerekmektedir.
  • Sadece SEC kodlu ders veren hocalarımızın sayfamızdaki Ek Ders Çizelgesini doldurarak üç nüsha halinde birimimize iletmeleri gerekmektedir. Hem kendi birimlerinde, hem de Seçmeli Dersleri Birimi Koordinatörlüğü'ne bağlı ders veren hocalarımız verdikleri seçmeli dersleri kendi bölümlerinde verdikleri derslerin altına ekleyecek ve çıktıları kendi bölümlerine vereceklerdir. Sistemde Seçmeli Ders görünmüyor ise alınan puantaj çıktısına seçmeli dersin(lerin) elle eklenerek beyan edilmesi gerekmektedir.
  • Ders açmak isyenlerin Bologna süreci Ders Bilgi Formunun İngilizce ve Türkçesini doldurmaları gerekmektedir.
  • Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğünce açılmış olan dersleri alan öğrencilerimizin dersler ile ilgili görüş ve önerilerini secmeli@hacettepe.edu.tr adresine mail ile bildirmelerini önemle duyururuz.
    Seçmeli Dersler Birimi Koordinatörlüğü

Adres: KOSGEB Binası 1. Kat Beytepe/Ankara
E-Posta: secmeli@hacettepe.edu.tr